Sau 19, 2023
114 Views
Komentavimas išjungtas įraše Cereusas (Žvakinis kaktusas) – Cereus

Cereusas (Žvakinis kaktusas) – Cereus

Written by

Augaloti, stačiais, dygliuotais, lyg stulpais stiebais ir atplyšusiais, vėjo draikomais senos žievės gabalais. Meksikos dykumoje cereusai atrodo kaip milžiniškos šmėklos. Saulės nukepinti, sausi cereusų stiebai persišviečia, uždegus dega kaip žvakės ir, gal būt, todėl jie vadinami žvakiniais kaktusais.

Cereusų yra ir nepaprastai gražiai žydinčių, tinkamų auginti kambariuose. Įdomiausias iš jų C. grandiflorus Mill., stambiais, viduje baltais, išorėje aukso spalvos žiedais, skleidžiančiais malonų, švelnų, vanilę primenantį aromatą. Jie išsiskleidžia apie 22 valandą vakaro, o rytą jau esti nuvytę. Todėl šis kaktusas pavadintas nakties. karaliene.

Be nakties karalienės, kambariuose auginami C. speciosissimus Desf., C. nycticalus Link., C. flagelliformis Möll. ir kiti cereusai. Cereusai charakteringi savo kolonos pavidalo stiebais. Vasarą juos reikia laikyti ant saulėtos palangės ir gausiai laistyti; žiemą laistyti vieną kartą per savaitę. Kad šie kaktusai geriau žydėtų, patariama juos auginti mažuose vazonėliuose ir kas 3-4 metai persodinti. Žemių mišinys paruošiamas toks pat, kaip ir echinokaktusui.

Daugiau apie:

Opuncija (Opuntia) yra labai naudingos

Valisnerija (Vallisneria) vandeninis augalas

Fikusas (Ficus) – atogrąžinių Indijos miškų augalas

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.