Geg 20, 2024
113 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dygioji šunobelė tai daugiametis krūmas

Dygioji šunobelė tai daugiametis krūmas

Written by

Dygioji šunobelė priklauso šaltekšninių (Rhamnaceae) šeimai. Tai daugiametis krūmas arba neaukštas medelis. Žydi gegužės mėn. pabaigoje ir birželio mėn. pradžioje neryškiais smulkiais, žalsvos spalvos žiedeliais. Rudenį subręsta juodai rudos spalvos, maždaug žirnio didumo vaisiai. Sakutės dygliuotos. Auga pamiškėse, atšlaitėse.

Mokslinėje ir liaudies medicinoje vartojami vaisiai, tai yra uogos, ir žievė (Fructus Rhamni cathartici, Baccae Spinae cervinae, Cortex Rhamni catharticae). Vaisiai renkami rudenį, rugsėjo ir spalio mėn., žievė — pavasarį (gegužės mėn.) ir džiovinama 45—60°C temperatūroje.

Svarbiausios veikliosios medžiagos yra antragliukozidai-ramnoemodinasy ramnorinas, lavoniniai junginiai, pektinas ir organinės rūgštys. Antragliukozidai hidrolizės poveikyje skyla į emodiną ir cukrines medžiagas.

Terapinės dozės veikia kaip švelniai vidurius laisvinanti ir didinanti tulžies sekreciją priemonė. Tai labai vertinga ir visada užtikrintai veikianti žaliava prieš lėtinius vidurių užkietėjimus.

Article Categories:
Augalai ir gėlės

Comments are closed.