Sau 24, 2023
169 Views
Komentavimas išjungtas įraše Hiacintas (Hyacinthus) maloniai kvepiąs svogūninis augalas

Hiacintas (Hyacinthus) maloniai kvepiąs svogūninis augalas

Written by

Lelijinių (Liliaceae) šeimos, maloniai kvepiąs svogūninis augalas H. orientalis L., laisvai augantis Pietų Europoje. Žydi baltais, rožiniais, raudonais, šviesiai ir tamsiai mėlynais žiedais. Norint, kad Hiacintas žydėtų Naujiesiems metams, visiškai subrendę jo svogūnai sodinami rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais po vieną svogūną 9-10 centimetrų skersmens vazonėliuose, į trąšią, purią, seną, smėlingą kompostinę arba daržo žemę. Svogūnai į žemę įkišami iki suplonėjimo vietos. Norint, kad Hiacintas žydėtų vėliau, svogūnus galima sodinti spalio-lapkričio mėnesiais.

Paruošti vazonėliai statomi į rūsį arba kitą patalpą, kurioje yra 4-6 laipsniai šilumos, ir apipilami 8-10 centimetrų storio drėgno smėlio sluoksniu. Kad pelės nesuėstų svogūnų, reikia ant vazonų viršaus padėti terpentine pamirkytos vatos gabalėlių. Kai Hiacintas gerai įsišaknija (išaugę daigai esti 5-6 centimetrų aukščio) ir pasirodo žiedų pumpurai, jie nešami į kambarį ir pastatomi tamsioje vietoje 20 laipsnių temperatūroje. Vėliau, po 2-3 dienų, temperatūra keliama iki 30 laipsnių. Pradėjus skleistis žiedų pumpurams, Hiacintas statomi ant palangės.

Paspartinto žydėjimo metu Hiacintas reikia laistyti taip, kad vandens nepatektų ant augalo lapų ir stiebo. Peržydėję Hiacintas svogūnai paspartintam žydėjimui antrą kartą nebetinka, todėl juos reikia išsodinti į lauką. Gerai paspartintam žydėjimui tinka šie Hiacintas : Homerus, Pelinier, Charles Dickens, Maria Cornelia ir Grand Maitre.

Plačiau apie kitas gėlės:

Alijošius (Aloe) kambariuose auginamas sultingais stiebais ir lapais augalas

Lipniasėklis (Pittosporum)

Augalų parinkimas, atsižvelgiant į kambarių temperatūrą

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.