Gru 16, 2022
153 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kaip elgtis vaikui karščiuojant

Kaip elgtis vaikui karščiuojant

Written by

Kaip elgtis vaikui karščiuojant. Karščiavimas ne liga, o kokios nors ligos simptomas. Vaikai karščiuoja, sirgdami užkrečiamosiomis ligomis, peršalę, perkaitę ir dėl daugelio kitų priežasčių. Vaikui karščiuojant, iškvieskite gydytoją, kuris išaiškins karščiavimo priežastį ir paskirs atitinkamą gydymą.

Jei vaikui vakare ar naktį pakilo neaukšta temperatūra, jo būklė nesunki, tai, kol sulauksite ryto ir galėsite iškviesti apylinkės gydytoją, pagirdykite ji arbata (karščiuodamas ir prakaituodamas vaikas nustoja daug skysčių), gerai išvėdinkite kambarį, pažiūrėkite, ar ne per daug šiltai vaikas aprengtas, ar užklotas. Jei temperatūra labai aukšta ir būklė sunki, tai ir naktį iškvieskite gydytoją. Iki jis atvyks, vaiką (pastarosios tik tada, kai temperatūra esti daugiau kaip 39°C). Galima girdyti liepžiedžių arbata arba duoti jam acetilsalicilo rūgšties biotikų neduokite, kol bus išaiškinta karščiavimo priežastis.

Kūdikio sloga – rimta liga. Įprasta manyti, kad sloga nesunki ir nepavojinga liga. Todėl į ją mažai kreipiama dėmesio. Tačiau kūdikiams, ypač pirmųjų mėnesių, ši liga ne tik sunki, bet ir pavojinga. Sloga savaime neatsiranda. Ją sukelia virusai arba bakterijos. Kūdikiai šia infekcija užsikrečia nuo sloguojančių suaugusiųjų, kurie juos prižiūri.

Infekcija, patekusi į nosies gleivinę, sukelia jos uždegimą. Dėl to gleivinė paburksta, gausiai išsiskiria sekreto. Paburkusi gleivinė dar labiau susiaurina ir taip siauras nosies landas, o nosies sekretas visai užkemša nosį. Kūdikis nemoka kvėpuoti pro burną, todėl jis pasidaro neramus, blogai miega, negalį žįsti krūties. Kiek pačiulpęs meta ją ir vėl griebia, bet ilgai čiulpti negali, nes dūsta. Dėl to maitinimas užtrunka, kūdikis neprivalgo, badauja. Nustoja augti jo kūno masė,

Nosies sekretas dirgina viršutinę lūpą, kuri gali parausti arba ant jos atsirasti opelių. Didesnė sekreto dalis nuteka per užpakalinę ryklės sienelę, dirgina ją, sukelia kosulį, čiaudulį. Dalis sekreto su užkratu gali patekti į trachėją, vidurinę ausį ir bronchus, tuomet kūdikis gali susirgti ausų uždegimu, bronchitu ir net sunkiomis plaučių ligomis. Taigi dėl menkos slogos išsivysto sunkios ir pavojingos komplikacijos.

Kaip apsaugoti kūdikį nuo slogos? Svarbiausia į kūdikio kambarį neleisti pašalinių asmenų, taip pat sloguojančių namiškių. Sloguojanti mama, prižiūrėdama ir maitindama kūdikį, turi užsirišti burną ir nosį 4 sluoksnių marline kauke ir ją keisti keliskart per dieną, o prieš eidama prie jo – gerai nusiplauti rankas su muilu. Nei mamai, nei kitiems namiškiams (nors ir sveikiems) negalima kūdikio bučiuoti į lūpas.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.