Spa 16, 2022
34 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kūdikiams, kuriems dažnai užkietėja viduriai

Kūdikiams, kuriems dažnai užkietėja viduriai

Written by

Kūdikiams, kuriems dažnai užkietėja viduriai, labiausiai tinka avižinių dribsnių košė. Košes geriau kaitalioti: vieną dieną duoti grikių, kitą avižų, trečią – manų, ketvirtą – ryžių košę. 10% košes pradėkite duoti pamažu, taip kaip ir daržovių, t. y. iki 150 g per dieną. Linkusiems tukti kūdikiams dažniau duokite avižų ir daržovių košių.

Nuo 6-6,5 mėn. kūdikiams duokite gerai išvirtų ir pertrintų jautienos kepenėlių. Iš pradžių duokite 5 g, vėliau kas 2-3 dienos pridėkite po 2-3 g iki 20 g per dieną kūdikiams iki 9 mėn., o 10-12 mėn. iki 30 g. Nuo 9 mėn. kepenėlių duokite kartu su košėmis.

Nuo 7 mėn. duokite mėsos sultinio: iš pradžių 5 ml (1 arbatinį šaukštelį), paskui kas 2-3 dienos pridėkite po 1 arbatinį šaukštelį iki 60 ml. Sultinį virkite iš vištienos, liesos jautienos, o 10 mėn. kūdikiams ir iš kaulų. Jis ypač patartinas blogiau valgantiems, linkusiems į mažakraujystę kūdikiams.

6-7 mėn. kūdikiui kartą per dieną galite duoti pačiulpti pyrago: iš pradžių apie 3 g (nedidelį gabaliuką), vėliau – 5 g, o 10-12 mėn. kūdikiams iki 10 g. Geriau tinka padžiovintas gabaliukas be plutos.

Tik stebėkite, kad jis neužspringtų. Duonos kūdikiui duokite pačiulpti tuomet, kai gavo pieno. Vaikams iki 2 metų duokite tik virintą pieną.

Kartu su duona duokite džiūvėsių arba namuose keptų (be sodos) neriebių sausainių. Duona, džiūvėsiai, sausainiai netinka vaikams, linkusiems tukti.

Nuo 7,5-8 mėn. kūdikiui su košėmis duokite liesos, susmulkintos, gerai išvirtos veršienos, jautienos, vištienos. Iš pradžių duokite 5 g, paskui kas 2-3 dienos po truputį pridėkite iki 30-40 g per dieną (11-12 mėn. kūdikiui). Linkusiems sirgti mažakraujyste duokite jautienos liežuvio ir kepenėlių. Sardelių, dešrelių, keptos mėsos ir žuvies vaikams iki 3 metų neduokite.

Nuo 8 mėn. kūdikis per parą turi gauti 3 košes: vieną daržovių ir dvi skirtingų kruopų (grikių, avižų, ryžių, manų) ir 2 kartus pieno. Tirštą košę duokite užgerti sultiniu ar pienu. Blogai valgantiems, nereguliariai besituštinantiems pieną pakeiskite specialiai kūdikiams pagamintu kefyru. 9 mėn. kūdikiui galite duoti 10-30 g šviežios šaldytos virtos žuvies (jei neberia ir nekietėja ar neminkštėja viduriai).

Aštuonių mėnesių kūdikį mokykite pieną ir sultis gerti iš puoduko. Jį laikykite abiem rankomis. Į puoduką pieno ar sulčių įpilkite nedaug.

Nuo 10 mėn. kūdikiui duokite mėsos sultinių, kukulių, garuose virtų kotletų, neriebių sriubų.

10-11 mėn. kūdikis turi gerai mokėti gerti iš puoduko, o metinukas – mokėti rankose išlaikyti puoduką ir iš jo gerti.

Nuo 11-12 mėn. kūdikį pamažu pratinkite prie pertrinto suaugusiųjų maisto, tik neduokite aštrių ar sunkiai virškinamų patiekalų.

Nesvarbu koks maitinimo būdas, iki 1 metų vaiko paros maisto kiekis turi būti ne didesnis kaip vienas litras.

Sekite Mus
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.