Rgs 30, 2022
51 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kūdikio krūtimi nemaitinkite

Kūdikio krūtimi nemaitinkite

Written by

Kūdikio krūtimi nemaitinkite, jeigu sergate skydliaukės ligomis ir vartojate antitiroidinius vaistus, geriate kortikosteroidus (prednizoloną, deksametazoną ir kt.), radioaktyvius medikamentus.

Sergant krūties uždegimu (mastitu), pieną reikia nutraukti. Jei jis yra su kraujo ar pūlių priemaiša, kūdikiui jo duoti negalima. Kitais atvejais dėl maitinimo pasitarkite su gydytoju. Jam leidus, duokite kūdikiui nutrauktą virintą pieną.

Jeigu susirgote kokia nors užkrečiamąja liga, mažylį izoliuokite ir pasitarkite su gydytoju, ar galima jam duoti nutrauktą virintą pieną.

Kartais pasitaiko kūdikių, jautrių motinos pienui. Tuomet jų krūtimi maitinti negalima.

Jeigu susirgote ir maitinate krūtimi, nevartokite jokių vaistų be gydytojo leidimo. Maitinančiai motinai skirtini tik tokie vaistai, kurie nekenkia kūdikiui. Jeigu vis tik tenka vartoti vaistų, galinčių pakenkti kūdikiui, geriau nerizikuoti ir mažylio nemaitinti. Pavyzdžiui, maitinančios motinos vartoti sulfanilamidai gali pakenkti kūdikio kraujui, tetraciklinas-pažeisti jo dantų užuomazgas, sutrikdyti kaulų augimą, streptomicinas – pakenkti kūdikio klausai. Kenksmingi gali būti ir raminamieji bei migdomieji vaistai. Penicilinas gali sukelti kūdikiui alergiją.

Jeigu vartojate infekundiną ar kitus medikamentus nuo pastojimo, kūdikio
krūtimi nemaitinkite. Nepasitarusios su gydytoju negerkite net acetilsalicilo rūgšties (aspirino).

Kada nujunkyti. 9-10 mėn. kūdikį galite visiškai atpratinti nuo krūties ir maitinti dirbtinai. Nuo krūties nujunkykite pamažu, iš pradžių vieną maitinimą krūtimi, po kelių dienų – kitą pakeisdamos karvės pienu.

Jeigu pienas krūtyse dar gaminasi, jas stipriai subintuokite. Nuo krūties negalima nujunkyti vasarą ir tuomet, kai kūdikis serga arba yra tik ką persirgęs viduriavimu, dizenterija ar kitomis ligomis.

Sergančiam kūdikiui motinos pienas yra geriausias maistas, be to, kartais jis daugiau nieko ir nevalgo, tik čiulpia krūtį.

Natūralus maitinimas. Pirmą parą kūdikis ištraukia vos 50-70 g pieno, antrą apie 120-140 g ir toliau kasdien vis po 70 g daugiau. Savaitės kūdikis per parą jau išgeria apie 500 g pieno. Kas savaitė jo daugėja po 50 g. Vieno
mėnesio kūdikis per vieną maitinimą ištraukia 90-100 g pieno, o per parą apie 600 g. 4-5 mėnesių kūdikis per parą iščiulpia apie 1000 g pieno. Pateikėme tik vidutinius skaičius, nes kiekvieno kūdikio apetitas skirtingas.

Nesijaudinkite, jeigu vieną ar du maitinimus kūdikis suvalgo mažiau. Mažylio apetitas per parą keičiasi: vieną kartą jis suvalgo mažiau, kitą kartą daugiau.

Dviejų-šešių savaičių kūdikis per parą turi gauti pieno kiekį, lygų 1/5, 1,5-4 mėnesių – 1/6, 4-6 mėnesių – 1/1, 6-9 mėnesių 1/8 jo kūno masės.

Jeigu kūdikis neramus, verkia ir nesulaukia sekančio maitinimo arba suabejojote jo masės prieaugiu, keletą dienų prieš kiekvieną maitinimą ir po jo sausą ir suvyniotą tais pačiais vystyklais kūdikį pasverkite. Masės skirtumas parodys, kiek kūdikis suvalgė tą kartą, o sudėję visų maitinimų masės skirtumus, gausite, kiek kūdikis suvalgė per parą.

Sekite Mus
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.