Spa 24, 2022
46 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kūdikiui miegant, gali tyliai groti muzika

Kūdikiui miegant, gali tyliai groti muzika

Written by

Kūdikiui miegant, gali tyliai groti muzika, galima negarsiai kalbėtis. Tik šviestuvus reikia atitverti širma, kad ryški šviesa nekristų kūdikiui tiesiog į akis.

Pirmą mėnesį kūdikis per parą miega 20-21 val. Jis nemiega tik tada, kai valgo, yra prausiamas ar pervystomas.

Pirmą gyvenimo mėnesį kūdikis maitinamas 6 kartus per parą, t. y. kas 3,5 val. su 6-7 val. pertrauka naktį. Jei kūdikis nepakankamai pavalgo ir kaskart po maitinimo praėjus 2-3 val. pasidaro neramus, tai jį galima maitinti 7 kartus, t. y. kas 3 val.

Pirmą mėnesį kūdikio masė padidėja 600-800 g. Pirmo gyvenimo mėnesio pabaigoje su sveiku kūdikiu reikia nuvykti į vaikų polikliniką pasitikrinti pas gydytoją, pasverti, išmatuoti ūgį, galvos apimtį, pasitarti dėl maitinimo ir priežiūros. Ir vėliau kas mėnuo sveiką kūdikį reikia taip tikrinti. Sergančio kūdikio į konsultaciją nešti negalima, reikia kviesti gydytoją į namus.

Antras mėnuo. Kūdikis dar esti silpnas, nenulaiko galvos, nors vertikalioje padėtyje keletą sekundžių ją gali fiksuoti. Paguldytas ant pilvo, bando pakelti galvą. Laikomas už pažastų remiasi kojomis. Kūdikiui išnyksta žvairumas, akių obuolių trūkčiojimas į šalis, jis trumpam sugeba fiksuoti akis į ryškius daiktus. Gerėja klausa,- kūdikis nuo stipraus garso krūpčioja ir mirksi.

Kūdikis pradeda tarti kažkokius neaiškius garsus, kalbinamas šypsotis. Jo riksmas įgauna šiokį tokį emocinį atspalvį, pamatęs motinos krūtį, pasuka galvą, atkiša lūpas, stengiasi ją apžioti.

Šio amžiaus kūdikis maitinamas 6 kartus per parą su 6-7 val. pertrauka naktį. Reikia griežtai laikytis maitinimo valandų. Tada motinai pakankamai išsiskiria pieno, o kūdikis turi gerą apetitą ir maistas normaliai virškinamas.

Kiek kūdikis antrą gyvenimo mėnesį turi gerti pieno. Penktą gyvenimo savaitę – 650 g, šeštą-700, septintą-750, aštuntą – 800 g per parą. Stambesni kūdikiai suvalgo daugiau. Jei kūno masė auga nepakankamai, reikia papildomai primaitinti. Nepamirškite pradėti duoti vaisių ir uogų sulčių.

Antrą mėnesį kūdikis paprastai per parą miega 18-20 val.: 11 val. naktį ir 4 kartus po 2 val. dieną. Šlapinasi iki 15-20 kartų, o tuštinasi 3-4 kartus per parą. Antrą mėnesį kūdikio masė padidėja 800-1000 g, ūgis – 3,5-4 cm, galvos apimtis-1-1,5 cm.

Trečias mėnuo. Sustiprėja kūdikio raumenys, jis gerai pakelia galvą, o
vertikalioje padėtyje ją išlaiko iki 1-1,5 min. Gulėdamas kniūpsčias, pakelia krūtinę. Laikomas už pažastų, ilgai stovi nelenkdamas kojų. Tobulėja klausa ir regėjimas. Kūdikis pasuka galvą į žmogaus balsą, pamatęs ryškų daiktą, liaujasi čiulpes, akimis seka judantį daiktą. Išnyksta ropojimo ir tonusinis delno refleksai.

Vis įvairuoja kūdikio emocijos: šypsosi kalbinamas ir kutenamas, paliktas vienas, pradeda guguoti. Paduotą daiktą paima į rankas ir trumpam jį išlaiko, krato. Mėgsta būti nuogas; tada rąžosi, spardosi, daužo kulnais patalą, labai patinka taškytis vonioje.

Sekite Mus
Article Tags:
·
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.