Lap 29, 2022
18 Views
Komentavimas išjungtas įraše Labai ištobulėja kūdikio kalba

Labai ištobulėja kūdikio kalba

Written by

Labai ištobulėja kūdikio kalba. Ištaria ir supranta žodžius: ,,mama”, tėte”, ,,baba” ir kt. Ima savitai kalbėti. Įvairius daiktus vadina tam tikrais vardais: karvę-,,mo”, šuni-,,au”, mašiną,00″ ir t. t. Supranta, kai jam kas draudžiama, prašomas gali paduoti ar paimti žaislą, uždaryti duris ir kt.

Kadangi šiuo laikotarpiu kūdikiai daug ką supranta, yra labai pastabūs, viską įsidėmi ir stengiasi pamėgdžioti, tai suaugusieji turi būti labai atidūs ir savo veiksmais, ir žodžiais, kad nereikėtų skystis: ,,13 kur jis tai išmoko?”, ,,Rodos, taip niekas nekalba…”

Vienuoliktą mėnesį kūdikis maitinamas 5 kartus, o miega apie 15 val. per parą. Lauke turi būti kasdien 5-6 valandas. Daugelis kūdikių jau išmoksta prašytis ant puoduko. Tie, kurie to nesugeba, toliau turi būti pratinami. Vienuoliktą mėnesį paprastai išdygsta dar du dantys viršutiniai šoniniai kandžiai. Vienuoliktą mėnesį kūdikio masė padidėja apie 400 g.

Dvyliktas mėnuo. Jeigu dešimtą ir vienuoliktą mėnesius tėvai pakankamai skyrė dėmesio, pirmų metų pabaigoje daugelis vaikų pradeda vaikščioti savarankiškai. Kūdikiai, kurie daug sirgo arba jiems mažiau buvo skiriama dėmesio, vaikščioti pradeda vėliau.

Šiuo laikotarpiu kūdikiai mėgsta žaisti kubeliais, dėdami juos vienas ant kito, užmauti ratukus ant stiebelio ir kt. Jie ištaria apie 10-12 suprantamų žodžių ir daug ,,vaikiškos kalbos” žodžių. Žino ir parodo daugelį savo kūno dalių: nosytę, akytes, rankytes ir kt. Noriai vykdo suaugusiųjų reikalavimus, atneša ir paduoda batą, uždaro duris ir kt.

Taip pat parodo pirštu, kur mamytė, tėtis, sesutė ir kt. Daugelis vaikų jau prašosi ant puoduko. Jei vaikas prišlapina ar išsituština į kelnaites, jį reikia sugėdinti, o jei padaro į naktinį puoduką, pagirti. Taip auklėjant atsiranda noras tuštintis į puoduką, sustiprėja įgūdžiai.

Dvyliktą mėnesį kūdikis maitinamas 5 kartus per parą, tačiau maistas įvairesnis. Jis gauna ir sumuštinių, ir įvairiais būdais paruoštos mėsos, žuvies, blynelių, įvairių daržovių, sulčių.

Šiuo laikotarpiu kūdikis per parą miega 15 val.: iš jų 2 kartus po 2 val. dieną, pageidautina lauke, maudomas kas antra diena. Metų pabaigoje kūdikiai turi 8 dantis.

Sukakus vieneriems metams, vaiką būtinai reikia nuvesti į vaikų polikliniką: patikrinti sveikatą, išsiaiškinti, ar pagal amžių atlikti visi skiepijimai, gal reikia specialistų konsultacijos. Čia jis pasveriamas, išmatuojamas ūgis, galvos ir krūtinės apimtis. Visa tai atlikus, galima įvertinti vienerių metų vaiko fizinį ir psichinį išsivystymą.

Sekite Mus
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.