Vas 12, 2024
265 Views
Komentavimas išjungtas įraše Mediniai sodo baldai ir toliau yra dominuojantis pasirinkimas lauko poilsio vietai sodo aplinkoje

Mediniai sodo baldai ir toliau yra dominuojantis pasirinkimas lauko poilsio vietai sodo aplinkoje

Written by

Neišvengiamai ateina ruduo, sutrumpindamas dienas. Lapai grakščiai leidžiasi nuo medžių, žavėdami savo ryškiais atspalviais. Rytai šąla, o orai tampa drėgnesni ir kaprizingesni. Šiuo pereinamuoju laikotarpiu mūsų sodas pamažu susiderina su žiemos ritmu. Sutvarkyti sodą ir atlikti įvairias užduotis tampa būtina. Tarp jų esminė pareiga yra tinkamai paruošti mūsų sodo baldus artėjančiam žiemos sezonui.

Grožis neištvers išorėje.

Ruduo turi potencialą pranokti savo melancholijos, drėgmės ir nevilties reputaciją. Atvirkščiai, jis skleidžia savo žavesį, retkarčiais suteikdamas galimybę pasikaitinti saulėtomis sodo dienomis. Nepaisant to, būtina pradėti šiuolaikišką sodo baldų konservavimą artėjančiam žiemos sezonui. Nepaisant gamintojų teiginių apie atsparumą šalčiui, lauko baldai veikiami žiemos elementų neišvengiamai sukels nepalankių pasekmių. Tokios apraiškos, kaip spalvos pakitusios žymės, lūžiai ir pūvančios dalys, yra tik dalis žalingo poveikio, kurį patiria žiemai neparuošti baldai. Natūralu, kad tokie rezultatai būtų sutikti su visuotiniu nepasitenkinimu.

Sodo baldai susideda iš įvairių medžiagų, vienoms suteikiama garantija, o kitoms – ne. Siekiant maksimaliai padidinti baldų estetinį ilgaamžiškumą, visą žiemos sezoną patartina juos laikyti patalpoje arba nuo kenkėjų apsaugotoje vietoje.

Optimali aplinka yra patalpa, kurioje nėra drėgmės.

Naudinga, kad baldai būtų mažesni, nes tai leidžia lengvai ir efektyviai išdėstyti. Tačiau dažnai tokiems baldams pritrūksta grakštumo. Jei turite erdvų garažą ar palėpę, šiose vietose patogu laikyti baldus. Be to, sumontuojant vielinį stogelį galima sukurti papildomą baldų apsaugą. Didžiausias prioritetas laikant sodo baldus yra užtikrinti, kad jie būtų laikomi sausoje aplinkoje, nes dėl drėgmės gali atsirasti įtrūkimų ir atsirasti pelėsių. Panašiai, esant žemai temperatūrai, gali atsirasti panašių pasekmių. Be to, būtina apsaugoti sodo baldus nuo tiesioginių saulės spindulių, kad medžiaga neišbluktų, taip pat skatinti tinkamą vėdinimą sandėliavimo erdvėje.

Plastikiniai lauko baldai gali ištverti atšiaurias žiemos sąlygas su minimaliu krūviu.

Metaliniai sodo baldai

Metalinių baldų priežiūra yra gana paprasta užduotis. Baldai iš aliuminio arba nerūdijančio plieno yra atsparūs rūdijimui, todėl tinkami naudoti lauke žiemą. Nepaisant to, metalinius baldus su plastikinėmis detalėmis šaltesniais mėnesiais patartina laikyti patalpose. Metalinių baldų atveju labai svarbu apžiūrėti lakuotus ir dažytus paviršius, ar nėra įtrūkimų ar įtrūkimų. Atlikus nuodugnią apžiūrą, baldus galima saugiai palikti lauke visą žiemos sezoną, be rūdžių žymių iki pat pavasario. Tačiau visi medžiagos trūkumai turi būti pašalinti ir ištaisyti prieš prasidedant žiemai.

Plastikiniai sodo baldai

Plastikiniai baldai turi daug privalumų, įskaitant įvairų pasirinkimą, lengvą pobūdį ir mažus priežiūros reikalavimus. Be to, jis pasižymi puikiu atsparumu temperatūros svyravimams ir drėgmei, todėl jį lengva valyti vandeniu ir valymo priemonėmis. Aukštos kokybės plastikiniai baldai taip pat yra labai patvarūs, atlaiko šaltą temperatūrą ir saulės spindulius, neskilinėja ir nesudega. Visų pirma, plastikiniai sodo baldai reikalauja minimalių pastangų, kad ištvertų žiemos sąlygas. Norint pasiruošti šiam sezonui, reikia atlikti penkis pagrindinius veiksmus. Pirmiausia nuo baldų kruopščiai nuvalykite nešvarumus ir dulkes.

Antra, pašalinkite pelėsį ar rūdis, o tai galima pasiekti naudojant amoniake suvilgytą audinį. Trečia, nuplaukite medžiagos paviršius, užtikrindami, kad nuimamos pagalvėlės ir užvalkalai būtų nuvalyti atskirai, kad būtų išvengta per didelės drėgmės. Ketvirta, plastikinius, pintus, minkštos medienos baldus patartina perkelti iš atvirų erdvių, o medžio masyvo ir aliuminio baldai gali likti neuždengti. Galiausiai žiemai paruoštus baldus uždenkite kvėpuojančiu audiniu, kad apsaugotumėte juos nuo dulkių ir drėgmės. Svarbu atkreipti dėmesį, kad dažnai lankantis savo nuosavybėje žiemos metu, rekomenduojama vengti per didelio namo šildymo, nes svyruojanti temperatūra baldams gali pakenkti labiau nei vien tik šaltis.

Norint tinkamai apsaugoti sodo baldus žiemos sezono metu, patartina naudoti specializuotą dengiamąją medžiagą.

Rattan lauko baldai demonstruoja išskirtinį rafinuotumo ir praktiškumo derinį, todėl estetiškai ir funkcionaliai papildo bet kokią sodo erdvę.

Vis dažniau rotango baldai pastebimi ne tik oranžerijose ar uždaruose balkonuose, bet ir sodų bei kaimo namų vidiniuose kiemuose. Jų išskirtinis patogumas prisideda prie augančio populiarumo, nes jie ne tik sukuria jaukią ir atpalaiduojančią atmosferą sode ar terasoje, bet ir turi pranašumą – atsparūs blukimui ir lengvai prižiūrimi.

Be to, pintų baldų drėgmę atstumiančios savybės leidžia jiems atlaikyti žiemos lauko sąlygas, jei viduje nėra ribotų erdvių. Tačiau reikia būti atsargiems, kad rotango baldai nebūtų ilgai veikiami tiesioginių saulės spindulių, nes tai gali neigiamai paveikti jų ilgaamžiškumą. Norint sumažinti šią riziką, patartina baldus uždengti brezentu.

Baldai iš medienos, specialiai sukurti lauko sodams.

Mediniai sodo baldai išlieka palankiu pasirinkimu lauko poilsio erdvėms dėl savo nesenstančio patrauklumo ir gebėjimo sukurti šiltą ir kviečiančią atmosferą. Tačiau verta paminėti, kad investicijos į medinius baldus kainuoja daugiau dėl medienos prigimties, todėl reikia ypatingo dėmesio ir papildomos priežiūros.

Mediena yra ypač jautri svyruojančioms oro sąlygoms, ypač kai ji gaunama iš vietinių miškų, tokių kaip bukas, kietmedis ar eglė. Todėl šių rūšių medieną reikia laikyti žiemą saugomose, nešildomose vietose. Kita vertus, iš akacijos ar eukalipto medienos pagaminti baldai yra mažiau reiklūs ir patvaresni. Jų tankesnė sudėtis sumažina drėgmės prasiskverbimo riziką, todėl užtikrinamas ilgaamžiškumas.

Siekiant užtikrinti didžiausią apsaugą, sodo baldus prieš sandėliuojant žiemą būtina uždengti specialia danga. Ši medžiaga giliai įsiskverbia į medieną, suteikdama jai blizgantį blizgesį. Prieš dengiant bet kokius dažus, labai svarbu kruopščiai nuvalyti medieną.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.