Vas 12, 2024
237 Views
Komentavimas išjungtas įraše Daugelis žmonių žino, kad prieš prasidedant žiemai galima sėti įvairias daržoves

Daugelis žmonių žino, kad prieš prasidedant žiemai galima sėti įvairias daržoves

Written by

Žemės ūkio plėvelė tampa neveiksminga išsaugant pasėlius žemesnėje temperatūroje.

Daugelis žmonių žino, kad prieš prasidedant žiemai galima sėti įvairias daržoves, tokias kaip morkos, ropės, petražolės, burokėliai, ridikai, salotos, krapai, špinatai ir naudoti mažus svogūnų daigus (iki 1 cm). Daugybė sodininkų asmeniškai matė šio metodo privalumus ir pamėgo jį. Nepaisant to, beribis sodininkų išradingumas yra tikrai nepaprastas.

Pradėti bulvių auginimą prieš prasidedant žiemai.

Kai kurie sodininkai nusprendžia auginti bulves prieš atėjus žiemai. Jie sodina bulves į vagas, kurios išklotos šiaudų ir mėšlo deriniu. Molingose ​​dirvose vagose susidaro gūbriai, o bulvės dedamos ant jų. Šis metodas skirtas apsaugoti pasodintą gumbą nuo per didelės drėgmės. Tik vėlyvųjų veislių bulvės, tokios kaip ‘Apart’, ‘Asterix’, ‘Cosmos’, ‘Fasan’, ‘Marlen’, ‘Raja’, ‘Rodeo’, ‘Saturna’, ‘Sonate’, ‘VB Rasa’ ir ypač vėlyvoji bulvių veislė ‘VB Aista’, tinka sodinti prieš žiemą. Be to, prieš sodinimą rekomenduojama rinktis mažas sėklines bulves ir jas apšviesti saulėje, nes tai skatina dygimą. Laikantis šių ruošinių, bulvės geriau ištveria šaltą temperatūrą.

Pasirinkę bulves sodinti vėlyvą rudens sezoną, sodininkai gali veiksmingai apeiti sudėtingą ir fiziškai sudėtingą dirvos kasimo užduotį. Sėkmingai nuėmus ankstesnį vasarinį derlių, dirvožemis išlaiko purią sudėtį. Vėliau, prasidėjus pavasariui, vienintelis reikalavimas – kuo anksčiau stropiai sukrauti jau sudygusias bulves. Be to, artėjant pavasario šalnoms, protinga priemonė būtų tinkamai uždengti išdygusius daigus maistinių medžiagų turinčio komposto sluoksniu. Patyrusių sodininkų, kurie taiko šią naujovišką techniką, atsiliepimai patvirtina, kad gausų bulvių derlių galima pasiekti gerokai anksčiau, palyginti su įprasta bulvių sodinimo praktika gegužės pradžioje.

Nepaisant to, šis metodas turi būdingų apribojimų; artėjančių žiemų nenuspėjamumas ir bulvių gebėjimas ištverti šaltą klimatą tebėra neaiškus. Todėl, stengiantis auginti bulves prieš žiemos sezoną, yra protinga nesitikėti triumfu, o bulvių auginimui skirti tik dalį numatytos žemės.

Žiedinių kopūstų auginimas iki Kalėdų.

Spalio mėnesį namų ūkiai ir rūsiai dažnai sulaukia nesugadintų baltų žiedinių kopūstų galvų antplūdžio. Paprastai dalis jų pasilieka saugojimui, o likusi dalis nedelsiant sunaudojama. Tačiau esant gausiam žiedinių kopūstų kiekiui, ypač jei tam tikros gūželės dar nėra visiškai subrendusios, kyla klausimas: kaip geriausiai panaudoti šį perteklių, nereikalaujant pernelyg didelio konservavimo ir neleidžiant jo nueikvoti?

Įžvalgūs sodininkai sukūrė naują metodą, pagal kurį žiedinių kopūstų auginimas gali būti pratęstas iki žiemos sezono. Nuėmus žiedinių kopūstų galvų derlių, augalai kruopščiai išraunami ir saugomi požeminėje saugykloje iki lapkričio pradžios, kai kruopščiai palaikoma pastovi lauko temperatūra nuo -1 iki 2 °C. Būtent šiuo laikotarpiu žiediniai kopūstai strategiškai persodinami į gilią tyrimo tranšėją, leidžiančią jam toliau augti ir vystytis.

Elementariausią šilumos patikrinimo duobės formą sudaro maždaug 70–80 cm gylio ertmė su gaubtais ir dangčiu. Paprastai jį iš pradžių užima biokuro mišinys, susidedantis iš mėšlo, įvairių organinių medžiagų ir jų derinių, skatinantis greitą mikroorganizmų dauginimąsi, inicijuojantis rūgimo procesą ir generuojantis šilumą. Vėliau ant šio mišinio užpilamas maždaug 20 cm storio dirvožemio sluoksnis, kuriame gausu maistinių medžiagų.

Prieš sodinant žiedinius kopūstus, viršutinis, maždaug 10 cm gylio, dirvožemio sluoksnis kruopščiai ištraukiamas ir arti atidedamas. Vėliau gilioje tyrimo duobėje kruopščiai sukuriamos vagos ir kruopščiai laistomos. Tinkamai susigėrus vandeniui, žiediniai kopūstai kruopščiai dedami į vagas ir atsargiai užberiami žeme, užtikrinant, kad apatiniai lapai liktų atviri. Siekiant skatinti optimalų augimą, būtina, kad šios daržovės būtų apsaugotos nuo šviesos įsiskverbimo, kol jos visiškai subręs. Dėl to tyrimo duobė nedelsiant uždengiama medinėmis lentomis ir paslepiama maišais ar šiaudais. Be to, jei aplinkos temperatūra nukrenta žemiau -2 °C, tyrimo duobė papildomai izoliuojama šiaudais, lapais ar šiaudais.

Būtų maloni staigmena prieš pat Kalėdų sezoną aptikti vešlų sodą, pripildytą gyvybingų, nesugadintų žiedinių kopūstų galvų. Be to, jei visos sąlygos yra palankios, šios žiedinių kopūstų galvutės gali padidėti tris kartus per šį ilgesnį augimo laikotarpį. Verta paminėti, kad gūžės išlaiko savo maistinę vertę, nes augalai panaudoja stiebuose ir lapuose sukauptas maistines medžiagas.

Jei trūksta didelės apžiūros duobės, alternatyvus pasirinkimas būtų pabandyti auginti žiedinius kopūstus rūsyje. Patartina užtikrinti, kad šaknys ir stiebai būtų tinkamai apgaubti drėgnoje dirvoje, o taip pat apsaugoti nuo per didelio drėgmės praradimo, prieš užkasant juos įvyniojant į popierių. Itin svarbu palaikyti aukštesnę nei užšalimo temperatūrą rūsyje, ypač užtikrinti, kad ji būtų aukštesnė nei 0 °C.

Šiuo metu bulvių auginimu užsiima patyrę sodininkai, o padidėjęs lapų tankumas efektyviai apsaugo nuo šaltų temperatūrų įsiskverbimo.

Ar tikrai neįprasta sodinti pomidorus prieš ateinant žiemai?

Pagrindinis iššūkis, su kuriuo susiduria pomidorų kultivatoriai, yra aukštos kokybės sodinukų įsigijimas. Paprastai pomidorai sodinami kovo mėn., kai šviesioji paros valanda trumpa, todėl daigams trūksta šviesos. Todėl iškyla papildomo apšvietimo poreikis. Be to, sodinukų auginimo procesas reikalauja daug vietos, o tai yra papildoma kliūtis.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.