Gru 14, 2022
141 Views
Komentavimas išjungtas įraše Organinės kilmės apetito stoka

Organinės kilmės apetito stoka

Written by

Organinės kilmės apetito stoka. Vaikai apetita praranda sirgdami ūminėmis ligomis: plaučių uždegimu, angina, viduriavimu ir kitomis užkrečiamosiomis ligomis. Tai natūrali organizmo apsigynimo reakcija. Todėl nereikia vaiko maitinti per prievartą. Geriau jam duokite daug gerti. Pradėjęs sveikti, vaikas greitai atgauna apetitą ir prarastą kūno masę.

Vaikai netenka apetito sirgdami ir lėtinėmis ligomis: tuberkulioze, lėtine angina, lėtinėmis virškinimo trakto ir kitomis ligomis. Tokiais atvejais reikia išaiškinti priežastį, kodėl vaikas neteko apetito, ir gydyti pagrindinę ligą, o ne sumažėjusį apetitą. Paprastai, gydant pagrindinę ligą, apetitas greitai sunormalėja.

Kad pagerėtų vaiko apetitas, vaistai nevartotini. Tik išimtiniais atvejais, kai vaikas blogai valgo, o ištyrus organinės patologijos nerandama esant nervinės kilmės apetito stokai, skiriami vaistai. Tačiau ir tuomet reikia griežtai laikytis maitinimo valandų, jokiu būdu nereikia vaiko maitinti per prievartą. Kokius vaistus vartoti, konkrečiai patars apylinkės gydytojas.

Vaikas vemia. Neretai vemia ir vyresni vaikai. Priežasčių yra gana daug. Pavyzdžiui, jie vemia persivalgę arba suvalgę nešviežio maisto. Tuomet jie išsivemia 1-2 kartus ir pasveiksta. Tik retais atvejais reikia praplauti skrandį.

Daug sunkiau vaikai vemia, kai apsinuodija maistu. Tuomet jie vemia daug kartų, pakyla kūno temperatūra, gali viduriuoti, išryškėja bendras organizmo apsinuodijimas. Tokiais atvejais skubiai iškvieskite greitąją medicinos pagalbą.

Dažnai vemiama sergant kai kuriomis ligomis: apendicitu, skrandžio, žarnų, kepenų uždegimu, meningitu, encefalitu, kartais plaučių uždegimu, taip pat apsinuodijus vaistais ir kitomis medžiagomis, sumušus galvą ir kt. Vėmimas gali būti nervinės kilmės, t. y. kai vaikas maitinamas per jėgą, kai maistas paruoštas neestetiškai ir kt.

Todėl, vaikui vemiant, ypač kelis kartus, iškvieskite gydytoją, kuris išaiškins priežastį ir suteiks tinkamą pagalbą.

Tik aiškiai žinodami, jog vaikas persivalgė ar suvalgė nešviežio maisto, galite duoti jam išgerti keletą stiklinių pasūdyto vandens (10 g valgomosios druskos litrui vandens), o paskui mechaniškai pirštu ar mentele sudirginti užpakalinę ryklės sienelę, kad vaikas išsivemtų. Taip pakartokite keletą kartų. Praplovus skrandį, vaiko būklė pagerėja ir galima išvengti sunkaus apsinuodijimo.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.