Sau 17, 2023
301 Views
Komentavimas išjungtas įraše Pakalnutė (Konvalija) – Convallaria

Pakalnutė (Konvalija) – Convallaria

Written by

Lelijinių (Liliaceae) šeimos. Auga miškuose. Žydi baltais, stipriai, maloniai kvepiančiais, varpelio pavidalo, nedideliais žiedais. Yra sukultūrintų stambiažiedžių, pilnavidurių ir žydinčių rausvais žiedais pakalnučių, tik pastarosios kiek mažiau kvepia.

Paspartintam žydėjimui gali būti panaudota paprastoji pakalnutė C. majalis L. Tam tikslui rudenį ji pargabenama iš miško ir sodinama lysvėje į trąšią purią dirvą. Po trejų metų tokių pakalnučių žydėjimą jau galima paspartinti. Rudenį pakalnutės storais buka viršūne žiediniais pumpurais iškasamos paspartintam žydėjimui, o plonais smailia viršūne pumpurais – paliekamos dirvoje. Iškastos pakalnutės surišamos į pundelius ir apkasamos žemėmis lauke. Spalio pabaigoje pakalnutės sodinamos į vazonus.

Norint ilgesnį laiką turėti žydinčių pakalnučių, reikia jas sodinti kas 10-15 dienų. Kad anksčiau žydėtų, nespėjusias lauke pašalti pakalnutes reikia palaikyti 12-16 valandų 22-35 laipsnių temperatūros vandenyje. Į vandenį pakalnutės įkišamos šaknimis aukštyn taip, kad šaknys nesiektų vandens. Vėlyvesniam žydėjimui pasiekti šiltas vanduo netinka; šiuo atveju naudingiau pakalnutes 5-6 valandas pašaldyti sniege.

Citrinmedis (Citrus) – žali medeliai arba krūmeliai

Prieš sodinant reikia apipjaustyti pakalnučių šaknis. I 9-11 centimetrų skersmens vazonėlį sodinama po 8-15 pakalnučių. Vazonėliai statomi į samanas metalinėse. arba medinėse dėžutėse, samanomis apdedamas ir vazonėlių viršus. Taip pakalnutės laikomos 8-12 dienų tamsioje vietoje 25-30 laipsnių temperatūroje. Samanos kasdien apipurkščiamos.

Išaugus daigams iki 5-7 centimetrų aukščio, samanos. nuimamos ir vazonėlis pastatomas šviesioje, tačiau saulės nekepinamoje vietoje. Žydinčios pakalnutės laikomos 10-12 laipsnių temperatūroje. Paspartintam žydėjimui panaudotos pakalnutės sekančiais metais tam pačiam tikslui nebetinka, jas reikia išsodinti atgal į lysves poilsiui.

Šaltinis: gėlės

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.