Sau 16, 2023
158 Views
Komentavimas išjungtas įraše Cinerarija (Cineraria) – gražus, žolinis žydintis augalas

Cinerarija (Cineraria) – gražus, žolinis žydintis augalas

Written by

Graižažiedinių (Compositae) šeimos. Cinerarija kilusi iš Kanarų salų. Kambariuose auginama hibridinė rūšis – C. hybrida Hort. Tai gražus, žolinis, žiemą ir anksti pavasarį įvairiomis spalvomis žydintis augalas. Cinerarijų žiedai primena mūsų laukines ramunes, todėl daug kas jas ramunėmis ir vadina.

Kambariuose auginamos cinerarijos esti stambiažiedės ir smulkiažiedės. Veisiamos sėklomis, ūgleliais ir atžalomis. Sėklas patogiausia sėti birželio mėnesį. Daigeliai pikuojami 2-3 kartus: pirmą kartą pikuojami į dėžutes arba lėkštes, antrą kartą į 7-8 centimetrų skersmens vazonėlius ir trečią kartą į 12 centimetrų skersmens vazonėlius. Mėgsta trąšių žemių mišinį iš 1 dalies mėšlinės, 1 dalies lapinės, 2 dalių velėninės žemės ir 0,5 dalies smėlio.

Ūgleliai ir atžalos imami nuo peržydėjusio augalo. Tačiau iš ūgelių bei atžalų išaugintos cinerarijos turi žymiai mažesnius lapus ir žydi ne taip gausiai, kaip išaugintos is sėklų.

Hortenzija (Hydrangea) – uolaskėlinių šeimos, kilusi iš Japonijos

Pasėtos cinerárijos žydi po 7-8 mėnesių. Jos laikomos šviesiame, vėsiame (8-14 laipsnių temperatūros) kambaryje, kuo arčiau prie lango. Tiesioginių saulės spindulių nepakenčia. Kambaryje cinerarijos žydi 3-4 savaites, paskui pradeda nykti ir, nebetekusios dekoratyvinės vertės, išmetamos.

Kauno Botanikos sode daryti bandymai parodė, kad peržydėjusios cinerarijos gali gausiai žydėti antrą kartą. Tam tikslui cinerarijos buvo laikomos 8-14 laipsnių temperatūroje (intensyviai kovojant su kenkėjais – amarais), saikiai laistomos ir žydėjimo metu tręšiamos, kad išliktų kuo daugiau sveikų lapų. Peržydėjusios cinerarijos žiedynas buvo pašalintas, paliekant apačioje 3-4 sveikus lapus. Iš lapų pažastų išaugo nauji žiedstiebiai, kurie vėl sudarė naują, gausų žiedyną.

Kambarinių augalų priežiūra šaltymečiu: ką derėtų žinoti?

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.