Sau 15, 2023
131 Views
Komentavimas išjungtas įraše Gardenija (Gardenia) – nedidelis visad žaliuojantis krūmelis

Gardenija (Gardenia) – nedidelis visad žaliuojantis krūmelis

Written by

Lipikinių (Rubiaceae) šeimos, kilusi iš Rytų Azijos. Kambariuose daugiausia auginamos G. florida L. ir G. radicans rūšys. Gražus, nedidelis visad žaliuojantis krūmelis su smulkiais, blizgančiais lapeliais ir baltais, maloniai kvepiančiais žiedais. Žydi nuo vasario iki spalio mėnesio.

Gardenija veisiama ūgiais, kurie pjaunami kovo mėnesį ir sodinami į smėlį kambariniame inspektėlyje. Gerai šaknija per 14 dienų 20-25 laipsnių temperatūroje. Įsišakniję ūgiai sodinami pradžioje į mažus, o vėliau į didesnius (11 centimetrų skersmens) vazonėlius; žemių mišinys sudaromas iš 1 dalies durpinės arba lapinės, 1 dalies velėninės žemės ir smėlio. Persodintos gardenijos laikomos lengvame pavėsyje (už lango užuolaidos). Žiemą laikomos šviesiame, 10-12 laipsnių temperatūros kambaryje. Senos gėlės persodinamos pavasarį. Tuo pačiu laiku gardenija ir nugenima, kad geriau augtų nauji ūgiai.

Pelargonija (Pelargonium) – sausų subtropikų augalas, kilęs iš Pietų Afrikos

Daugiausia gardeniją puola tripsas, amarai ir voratinklinė erkutė. Kovojant su šiais kenkėjais, kambarį, kuriame yra gardenija, reikia gerai vėdinti, augalus purkšti šaltu lietaus vandeniu, anabazino sulfato skiediniu ir dulkinti DDT milteliais.

10 sveikatai naudingų kambarinių augalų

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.