Sau 14, 2023
137 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kalija (Žinginys) (Zantedeschia)

Kalija (Žinginys) (Zantedeschia)

Written by

Ajerinių (Araceae) šeimos. Kalija – puikus kambarinis. augalas. Žydi nepaprastai puošniais ant ilgų žiedstiebių, kvepiančiais, baltais, kreminiais ir rožiniais su violetinių atspalviu žiedais. Lapai dideli, gysloti.

Kalijos žydėjimo laiką galima sureguliuoti. Norint, kad žydėtų Naujiesiems metams, kaliją reikia persodinti rugpjūčio mėnesį. Rugsėjo pabaigoje persodinta kalija žydi kovo-balandžio mėnesiais. Tinkamiausias žemių mišinys baltai žydinčioms kalijoms yra 2 dalys veleninės, 1 dalis lapinės žemės, 0,8 dalies sauso karvių mėšlo arba ragų drožlių ir smėlio. Kreminiais ir rožiniais žiedais žydinčioms – I dalis velėninės, 1 dalis lapinės žemės, sauso karvių mėšlo arba ragų drožlių ir smėlio.

Peržydėjusių kalijų prasideda ramybės laikotarpis; tuo laiku jos laikomos vėsioje patalpoje ir retkarčiais palaistomos. Gegužės mėnesio antroje pusėje kalijas galima išnešti į balkoną arba lauką, daržą, sodą ir sodinti į žemę: be vazonų.

Raktažolė (Primulė) – Primula

Kalija veisiama, sėklomis ir dalijant kerą. Sėklos sėjamos šviežios, nes vėliau jos būna nebedaigios. Kereliai dalijami kalijas persodinant. Norint, kad gausiai žydėtų, kalijas reikia persodinti į didelius, plačius vazonus, pašalinant, visus mažus «vaikučius», augimo metu gausiai laistyti, purkšti, 1-2 kartus per savaitę tręšti karvių mėšlo srutomis ir žiemos metu laikyti 8-14 laipsnių temperatūroje arti lango.

Kambariuose auginamos kalijos yra R. africana Kunth., R. aethiopica L.- abi baltais žiedais, kilusios iš Pietų Afrikos; R. Elliottiana W. Watson.- geltonais žiedais, taškuotais, širdies pavidalo lapais. Kalijas puola amarai ir voratinklinė erkutė. Kovojama purkščiant žibalo emulsija ir dulkinant DDT milteliais.

Biurams tinkamiausi augalai

Article Categories:
Augalai ir gėlės

Comments are closed.