Gru 9, 2020
4 Views
Komentavimas išjungtas įraše Betarpiškas, energingas ir prieinamas prezidentas išvengia izoliacijos

Betarpiškas, energingas ir prieinamas prezidentas išvengia izoliacijos

Written by

Betarpiškas, energingas ir prieinamas prezidentas išvengia izoliacijos, kuri paprastai susidaro aplink prezidentus. Jei Ronaldas Reiganas sėdėjo Baltuosiuose rūmuose kaip Dzeusas Olimpo viršūnėje, tai Džordžas Bušas su personalu elgiasi kaip su šeimos nariais. Dauguma jų gali pasigirti, kad žaidė tenisą, tinklinį, žvejojo ar jodinėjo kartu su prezidentu, dalyvavo jo šeimos šventėse Kemp Deivide.

Atsikraustęs į Baltuosius rūmus Ovaliniame kabinete Džordžas Bušas pastatė dvi Teodoro Ruzvelto bronzines statulėles ir Džordžo Vašingtono biustą, taip pat pasikabino šio žmogaus portretą. Jis padengė plastiku paskutini jam palikta Ronaldo Reigano raštelį: “Nenusileisk kalakutams” ir padėjo jį tarp nuotraukų ant savo rašomojo stalo. Vėliau ant jo atsirado ir prieš 45 metus daryta Barbaros, vilkinčios vestuvine suknele, nuotrauka.

Naujasis prezidentas liepė ant kabineto grindų patiesti žydrą kilimą su ereliu viduryje, užkabinti žydras užuolaidas ir aptraukti 6 kėdes tokios pat spalvos medžiaga.

Pirmaisiais Džordžo Bušo valdymo metais šalies skola pasiekė 268 milijardus doleriu, bet užtat atsirado du su puse milijonai naujų darbo vietų. Per tuos pačius metus prezidentas paspaudė rankas 25 tūkstančiams Baltųjų rūmų svečių, nukeliavo 135 tūkstančius myliu, aplankė 87 JAV miestus ir 16 užsienio šalių. Jis dalyvavo 33 oficialiose ir 15 improvizuotose spaudos konferencijose, davė 54 interviu ir pasakė 320 kalbų, kuriose nestigo humoro, labai vertinamo amerikiečiu. Visa tai, rašo žurnalas “Time”, — rekordai, tiesa, ne Gineso knygos, o Baltųjų rūmų. Be to, per tuos metus gimė dar du Bušo anūkai (dabar jis jų turi 12), o mylima kalė Milė atsivedė 6 šunyčius.

Iki Persų įlankos krizės nauju raukšlių prezidento veide neatsirado, plaukai nepraretėjo, tik šiek tiek pražilo ties smilkiniais, nepasikeitė ir jo figūra. Užtat jis ėmė dėvėti santūresniu spalvų marškinius, jo paties žodžiais tariant, “elitinio stiliaus”, su juostelėmis priekyje ir balta apykakle. Jis įsigijo du naujus kostiumus »— vieną šviesiai pilka, o kita — ryklio odos spalvos su siauromis juostelėmis. Gilesniu tapo prezidento balsas, į žurnalistų klausimus jis ėmė atsakinėti staigiau. Žodžiu, jų nuomone, tapo labiau panašus į prezidentą. Na o amerikiečiai juokauja, kad mėgstamiausias Džordžo Bušo posakis — “Jausk, iš kur vėjas pučia”.

Sekite Mus
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.