Sau 9, 2021
63 Views
Komentavimas išjungtas įraše Tekančios Saulės šalies gamyba domina ir europiečius

Tekančios Saulės šalies gamyba domina ir europiečius

Written by

Tiesa, Tekančios Saulės šalies gamyba domina ir europiečius. Vokiečių automobilių firma BMW, Prancūzijos farmacijos kompanija “Roussel Uclaf”, garsiausi italų madų namai “United Colors of Benetton” ir daugybė kitų turi savo filialus Japonijoje. “Mes mokomės iš jų, o jie mokosi iš mūsų”, — tvirtina europiečiai.

Tikriausiai jie teisūs, nes Europa Japonijoje madinga kaip niekada anksčiau. BMW firma investavo į jos rinką apie milijardą dolerių ir tikisi parduoti Rytuose penktadalį visų automobilių.

Šios viltys tikriausiai nėra be pagrindo. “Christian Dior” pardavė japonėms madingų apdarų ir aksesuarų už 409 milijonų dolerių. “Garden”, “Ungaro”, “Butte” ir kiti taip pat surado raktą į turtingųjų širdis pirkėjai pasirengę; mokėti už etikete, nes Japonijoje turėti tų firmų daiktų tampa garbės reikalu. Turtingos japonės atvyksta į Paryžių, Milana ar Londoną su keletu šimtų tūkstančių dolerių apsipirkti, o milijardieriai mielai išleidžia savo dukras į pokylius, rengiamus Europos aristokratų.

Nuo pokario metu japonai įrodė, kad gali beveik iš nieko pagaminti viska, dabar baigia įrodyti, kad gali viska nusipirkti. Šiandien Tokijuje naujai iškeptas turtuolis nemano, kad 135 tūkstančiai dolerių yra dideli pinigai, ir skiria juos savo dukros išlaidoms grynais. 120 milijonų japonų įsigyja daugiau nei 20 procentų pasaulio deimantų. JAV ir Europoje pirkimo bumas praėjo 8 9 dešimtmetyje ir dabar kilo Rytuose. Japonai griebia viską: meno kūrinius, brangenybes ar automobilius, ir dėl kainos nesiginčija, Paprastai šios šalies gyventojai perka daiktus ne tėvynėje, per atostogas užsienyje, iš kur parsigabenami didžiuliai lagaminai. Patys japonai juokiasi, kad yra vakarietiškų daiktų vergai. Nepaisant to, tebevergauja. Labiausiai Visus domina prestižinės prekės, kurios gali parodyti klasinę padėtį bei statusą ir paprastai nenaudojamos pagal paskirti.

Pirkimo bumas prasidėjo devintojo dešimtmečio viduryje, kai ėmė kilti jenos kursas. Realūs atlyginimai sparčiai augo, ir japonai bežiūrint ėmė turtėti. Vidutinės šeimos pajamos per diena čia siekia 71,02 dolerio, kai JAV tai sudaro 28,125 dolerio, o Europoje 32 dolerius. Todėl net eilinis japonas gali įsigyti prabangos prekių: brangių automobilių, paveikslų, televizorių, kilimų…

Suprantama, amerikiečiui belieka tik pavydėti… O lietuviai džiūgauja dėl to, kadangi niekas nepaguodžia vargšo taip kaip turtingųjų bėdos!

Sekite Mus
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.