Vas 1, 2021
66 Views
Komentavimas išjungtas įraše Deimantai neturi jokio oficialaus kurso

Deimantai neturi jokio oficialaus kurso

Written by

Didis menas yra nesuklysti, įvertinant akmenis, būtent pagal tai ir sprendžiama apie deimantų pirklio kvalifikaciją. Deimantai neturi jokio oficialaus kurso, kiekvienas akmenėlis privalo būti įkainotas čia pat, remiantis bendrais dėsniais, kokybe ir perkančiojo patirtimi. Niekur kitur taip teisingai neveikia senas romėnų įstatymas: “Caveat emptor” (“Tesisaugo pirkėjas“). Maža klaida gali sukelti bankrotą. Po dviejų dienų tas pats akmenėlis kartais parduodamas pusantro karto brangiau arba neįvertinamas ne pirmine suma, kuri, pasirodo, buvo pernelyg padidinta.

Todėl net ilgamečiui deimantų klubo nariai nerizikuoja patys įvertindami didžiuosius deimantus. Antverpeno “Aukštoji deimantų taryba” turi pažymėjimų skyrių. Jis kasmet įvertina apie 60 70 tūkstančių akmenų ir išrašo kokybės sertifikatus. Viena skyriaus darbuotojų yra Liva van der Langenberg. Ji dirba kambaryje, kuris apsaugotas geriau negu generalinių štabų dokumentų saugyklos. Kasdien jai tenka įvertinti vidutiniškai 25 briliantus. Ji jau nebesugeba įsivaizduoti jų bendros vertes pinigais. Briliantas vertinamas pagal keturias C, t.y. carai, colour, clarity, cut (svorį karatais, spalva, grynumą ir nušlifavimą). Kuo briliantas baltesnis, tuo jis vertingesnis. Tik svoris nustatomas objektyviai — svarstyklėmis. Spalva įvertinama lyginant su pavyzdiniais akmenimis, visa kita įžiūrima pro mikroskopą.

Čia pat, prie biržos sales, yra restoranas ir užkandinė. Valgiai paprasti: bulvių sriuba, morkų salotos, aviena, kepenėles su svogūnais ir raudonaisiais burokėliais, virta jautiena, inkstai padaže. Restoranas košerinis jame gali maitintis net judėjai ortodoksai.

Kai deimantų biznieriams įgrista ir ši rami birža, jie eina į dar ramesnės Antverpeno kavines atsipalaiduoti, prasiblaškyti ir… su bičiuliais sudaryti kokį smulkų sandėrį. Viena tokių kavinių, pavadinta tinkamu vardu “Briliant“, yra netoli centrines geležinkelio stoties. Viduje sėdi kuklus, tykūs lankytojai. Tačiau greta kavos puodelių, alaus bokalu ar salotų lėkščių tarpais sužaižaruoja deimantų žiupsnelis. prekybą kavinėje gali įsijungti ir bet koks lankytojas, nepriklausantis deimamų klubo elitui. Pagreičiui su smulkiais briliantais ten iš rankų į rankas pereina auksiniai laikrodžiai, plunksnakočiai, apyrankes, žiedai, parkabuičiai, svarbu, kad jie būtų auksiniai arba turėtų bent maža brangakmenį. Už pirkinį sumokama vietoje, ir tik grynais. Atsisveikinant sakoma taip pat: “Hazel und broebe” “Laimės. ir apvaizdos”.

Sekite Mus
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.