Kov 7, 2021
4 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kelio rodyklės statomos miestuose ir užmiesčio keliuose

Kelio rodyklės statomos miestuose ir užmiesčio keliuose

Written by

Stačiakampiai nurodantieji ženklai „Autostrada” ir „Autostrados pabaiga” Lenkijoje dar nenaudojami, nes čia nėra nei autostradų, nei kelių, skirtų tik automobiliams, galintiems išvystyti didesnį negu 40 km/h greitį.

Negausiems kelių ruožams, kurie dar prieš karą buvo nutiesti kaip autostrados, tokia kategorija nepripažinta.

Ypatingas dėmesys skirtinas nurodančiajam ženklui „Pėsčiųjų perėja”. Jis stovi arba bus pastatytas tuo tikslu, kad vaizdžiau, negu važiuojamojoje kelio dalyje brėžiamos linijos, informuotų vairuotojus apie pažymėtas pėsčiųjų perėjų vietas. Šie ženklai yra apšviesti (arba netrukus bus apšviesti) ir juos pastebėti labai lengva dar dėl to, kad tose vietose, kur bus leistas eismas didesniu negu 60 km/h greičiu, tam tikru atstumu prieš nurodančiuosius ženklus stovės apšviesti įspėjantieji ženklai.

Dažnai šalikelėmis nusidriekia daug skydų su reklama ir rekomendacijomis vairuotojams. Kartais tie skydai taip užstoja kelio ženklus, jog turime įtempti dėmesį, kad nepraleistume svarbaus draudimo, nurodymo arba informacijos.

Nurodantysis ženklas, pranešantis vairuotojui apie pagrindinį kelią (gatvę), šiek tiek skiriasi nuo kitų informacinių ženklų. Jis yra pagal įstrižainę stovinčio kvadrato formos, su baltu fonu, raudonu apvadu ir geltonu kvadratu viduryje.

Šiuo ženklu teikiama informacija panaikinama tokiu pat ženklu, tik su lygiagrečia kraštinei juoda juosta. Tarp kita ko šiuo ženklu teikiama informacija nenustoja galioti nuo artimiausios kelių (gatvių) sankryžos. Tuo iš tikrųjų skiriasi šio ženklo veikimas nuo išnagrinėtųjų draudžiančiųjų ženklų veikimo.

Nurodančiuosiuose ženkluose gali būti pavaizduotas simbolis, nenumatytas kelių eismo taisyklių. Tačiau to simbolio reikšmė turi būti suprantama vairuotojams.

Kelio rodyklės

Kelio rodyklės statomos miestuose ir užmiesčio keliuose. Jos informuoja vairuotoją apie eismo kryptį ir atstumą iki atskirų miestų ir gyvenviečių. Paprastai kelio rodyklės statomos kelių sankryžose arba jų atšakose.

Rodyklės yra geltonos su juodos spalvos užrašais kai kuriose šalyse jos yra mėlynos su baltais užrašais.

Kad vairuotojams nereikėtų kelių sankryžoje arba ties atšaka mažinti greičio ir gaišti laiko, po ženklu, įspėjančiu apie sankryžą, pritvirtinama papildoma lentelė. Pavaizduotas sankryžos planas, nurodantis susikertančių arba atsišakojančių kelių kryptį. Kadangi lentelės įtaisomos statmenai eismo krypčiai, vairuotojas iš tolo gali susipažinti su sankryžos išdėstymu ir orientuotis, ar jam reikia sukti, ar važiuoti tiesiai.

Pagrindiniuose keliuose rodyklės paprastai yra didelių matmenų ir prie sankryžų statomos neaukštai nuo žemės. Jos gerai matomos žibintų šviesoje ir labai padeda vairuotojams.

Kaip žinoma, kiekvienas kelias turi savo numerį. Kelių numeriai nurodomi visose jų rodyklėse, kilometriniuose stulpeliuose ir netgi atskiruose stulpeliuose, stovinčiuose čia pat už sankryžų.

Todėl, perskaitęs kelio rodyklės informaciją ir išvažiavęs atitinkamą kelią, vairuotojas turi žvilgsniu susirasti (dešinėje pusėje) lentelę su kelio numeriu, kad įsitikintų, ar tiksliai važiuoja pagal planą.

Sekite Mus
Article Categories:
AUTO

Comments are closed.