Gru 19, 2022
149 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dobilai naudojami liaudies medicinoje

Dobilai naudojami liaudies medicinoje

Written by

Raudonieji dobilai auga daugelyje ganyklų, juos ėda galvijai, tačiau tai nėra vien pašarinis augalas. Dobilai naudojami liaudies medicinoje. Jo medžiagos stiprina organizmą, padeda gydyti odos ligas, mažina atsikosėjimą ir padeda nuo daugelio moteriškų negalavimų. Kulinarijoje jis naudojamas sriuboms, troškiniams ir ryžių patiekalams gaminti.

Daugelio šalių legendos ir mitai pasakoja apie dobilų sėkmės galias. Vaistinės savybės Liaudies medicinoje naudojami dobilų žiedai.

Dobilų žieduose esančios medžiagos valo ir stiprina organizmą, lengvina atsikosėjimą, padeda sergant odos ligomis (egzema, žvyneline), skatina šlapimo išsiskyrimą. Augalo preparatais gydomi menopauzės sutrikimai, taip pat slopinamas sklerozės vystymasis. Raudonųjų dobilų preparatai vartojami esant skausmingoms mėnesinėms, vyresnio amžiaus moterims menopauzės metu, kai organizme sumažėja estrogenų kiekis.

Panašiomis gydomosiomis savybėmis pasižymi ir baltieji dobilai. Rinkimas ir laikymas Raudonieji dobilai Dobilų žiedai renkami sausą, saulėtą dieną. Rinkite juos su kuo trumpesniais koteliais. Surinkti jie paskleidžiami plonu sluoksniu ir išdžiovinami. Tinkamai paruošti ir laikomi vėsioje, sausoje vietoje, tinka vartoti 1 metus.

Lietuvoje dažniausiai auginami dobilai, tačiau natūralūs dobilai yra retesni ir sunkiai atskiriami vienas nuo kito. Dobilai mėgsta priesmėlio ir priemolio dirvožemius. Auga tik saulėtose vietose.

Kiti naudojimo būdai Jaunus lapus ir žiedus galima valgyti šviežius, troškinti, gaminti iš jų salotas, dėti į sriubas. Daigintos dobilų sėklos yra geras baltymų šaltinis.

Džiovinti jauni dobilų lapai naudojami kaip prieskonis, kurio kvapas panašus į vanilės ir kuris ypač tinka prie ryžių. Dobilų žiedai gali būti naudojami audiniams dažyti geltonai. Kiti faktai Dobilų sėklas platina galvijai, paukščiai ir vabzdžiai.

Dobilų lapai, ypač keturlapiai, minimi kaip sėkmės simbolis. Kai kuriuose piešiniuose trilapis dobilas vaizduojamas kaip kryžiaus ženklas.

Article Categories:
Augalai

Comments are closed.