Gru 20, 2022
267 Views
Komentavimas išjungtas įraše Angina – ūminis gomurio migdolų (tonzilių) uždegimas

Angina – ūminis gomurio migdolų (tonzilių) uždegimas

Written by

Angina. Šia liga užsikrečiama, kai bakterijos su seilių lašeliais (kalbant, čiaudint, kosint) patenka į sveiko žmogaus organizmą. Liga pavojinga galimomis komplikacijomis, kenkia inkstams, širdžiai, sąnariams ir kt.

Angina – ūminis gomurio migdolų (tonzilių) uždegimas. Jis būna sergant virusinėmis ligomis, tymais, skarlatina. Angina taip pat susergama peršalus, sušlapus ir sušalus kojas, sušilus ir atsigėrus šalto vandens. Tuomet tonzilės paburksta, patinsta ir į jas lengviau patenka bakterijos.

Susirgti angina galima ir tuomet, kai į tonziles bakterijos patenka iš sugedusių dantų. Pastaraisiais metais angina ,,pajaunėjo”, nes ja gali susirgti pirmų gyvenimo metų kūdikiai. Šia liga dažniau sergama pavasarį, vėlyvą rudenį, kai svyruoja oro temperatūra.

Be to, dažniau serga neužgrūdinti, nusilpę, pervargę vaikai. Liga prasideda staiga. Kūno temperatūra pakyla iki 38-40°C. Ligonis nevalgo, nes sunku ryti, jam skauda gerklę ir galvą. Mažesni parodo, kad skauda pilvą, kartais jie vemia. Temperatūra laikosi 3-7 dienas.

Dažnai sergant angina, nualinamas organizmas. Liga pažeidžia širdies raumenį, gali būti reumato ir inkstų uždegimo priežastis. Anginą gydykite tik gydytojui nurodžius. Jeigu persirgęs angina ligonis dar karščiuoja 10 ir daugiau dienų, pakartotinai kreipkitės į gydytoją.

Adenoidai. Tai trečiosios tonzilės, esančios nosiaryklėje, uždegimas. Jis paprastai prasideda dažnai sergant angina, įvairiomis virusinėmis ligomis. Adenoidų uždegimą stimuliuoja ir dažna sloga, bronchitas. Dažnai sergant šia liga, adenoidai padidėja ir uždengia nosies ertmę. Dėl to vaikams pasidaro sunku kvėpuoti pro nosį, jie visą laiką (dieną ir naktį) būna prasižioję.

Kvėpuojant pro burną, džiūsta gleivinė, todėl tokie vaikai prašo gerti dažniau negu sveiki. Be to, visą laiką džiūdami, greičiau genda dantys. Kvėpuojant pro burną, nesuspėjęs sušilti oras pakliūva tiesiog į kvėpavimo takus. Dėl to sergantys adenoiditu vaikai dažnai ir ilgai kosti.

Padidėję adenoidai trukdo iš nosies nutekėti sekretui, dėl to užtrunka sloga, gali išsivystyti pridėtinių veido daubų uždegimas. Adenoidų negydant, pasikeičia vaiko veido bruožai: nosis susiaurėja, veidas pailgėja. Vaikas neretai naktį knarkia, kosti, blogai valgo, neaiškiai kalba.

Atsiradus keliems aprašytiems ligos požymiams, kreipkitės į gydytoją. Adenoiditas gydomas operaciniu būdu. Operacija lengva ir nepavojinga. Po jos vaikai iš įpročio būna prasižioję. Nuolat ir kantriai juos įspėkite.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.