Vas 12, 2024
233 Views
Komentavimas išjungtas įraše Dulkių buvimas neigiamai veikia kompiuterio funkcionalumą ir veikimą

Dulkių buvimas neigiamai veikia kompiuterio funkcionalumą ir veikimą

Written by

Kompiuteris perkaista, skleidžia trikdančius garsus, išsijungia ir nebereaguoja. Ar nereikėtų į tai spręsti nedelsiant? Nepaisant to, pagrindinė problema gali būti kasdieniška – susikaupusios dulkės. Kaip teigia kompiuterių ekspertas, visi, kurie savo kompiuteryje matė negražius rudų dulkių gumulėlius, bus atgrasyti nuo jo priežiūros, nes tai apsunkina bendrą vartotojo patirtį.

Problemos, kylančios dėl dulkių sukelto perkaitimo, dažniau pastebimos nešiojamuosiuose kompiuteriuose, nes jų aušinimo sistemos yra prastesnės nei stalinių kompiuterių. Tačiau tokių problemų pasekmės yra sunkesnės. Verta paminėti, kad kreipiantis pagalbos į kompiuterių specialistus reikia ne tik pašalinti dulkes, bet ir pakeisti termopasta, kuri yra tokia pat svarbi kompiuterio veikimui, kaip ir aušinimo skystis automobiliams. Aukštos kokybės terminės pastos naudojimas gali efektyviai sumažinti procesoriaus temperatūrą iki dešimties laipsnių.

Patartina dulkių valymą patikėti specialistams, ypač atsižvelgiant į minimalias 7-10 eurų išlaidas. Tuo pačiu metu kompiuterių technikas veiksmingai išspręs visas su kompiuteriu susijusias problemas, galiausiai atjaunindamas įrenginio veikimą ir užtikrindamas jo ilgaamžiškumą rūpestingai jį prižiūrint.

Laikas, kurio reikia kompiuteriui išvalyti, priklauso nuo kelių veiksnių, įskaitant jo naudojimo dažnumą, saugojimo vietą ir aplinkos sąlygas, kuriose gyvenate ar dirbate. Jei jums kasdien reikia valyti dulkes iš namų ir jei jos lieka matomos ant jūsų baldų net po vakaro valymo, tikėtina, kad tos pačios dulkės greičiau kaupiasi jūsų kompiuteryje. Pažymėtina, kad pagrindiniai šio kaupimosi rodikliai yra padidėjęs kompiuterio įkaitimas, girdimas ūžesys ir sumažėjęs našumas.

Trupinių karalystė

Sėkmingai pašalinome dulkes nuo kompiuterio. Kitas galimas nešvarumų kaltininkas yra kompiuterio klaviatūra. Neretai joje kaupiasi išorinės šiukšlės, jau nekalbant apie vidinius teršalus. Nors galima patikėti klaviatūros valymo užduotį profesionalams, verta tai pabandyti ir mums patiems, nes tai kur kas mažiau pavojinga, lyginant su gilinimu į sudėtingus kompiuterio komponentus. Be to, tikėtina, kad maisto dalelės ant klaviatūros kaupsis greičiau nei kompiuteryje kaupiasi dulkės.

Norint sėkmingai atlikti šią užduotį, būtina naudoti specializuotą atsuktuvą, o ne bandyti naudoti bet kokius bendrus įrankius, tokius kaip nagų dildė ar šakutė. Labai rekomenduojama iš anksto užfiksuoti klaviatūros vaizdą, kad nekiltų painiavos dėl klavišų išdėstymo. Patartina nejudinti didesnių klavišų, tokių kaip „Space“, „Shift“, „Enter“, o likusius klavišus galima atsargiai išimti, nuplauti muiluotu vandeniu, gerai išdžiovinti ir vėl surinkti. Turėtų pakakti reguliariai valyti klaviatūrą specialiomis kompiuteriams skirtomis servetėlėmis ir retkarčiais apžiūrėti vidų, jei nevalgyti šalia įrenginio.

Monitorius turi būti valomas specialiomis servetėlėmis arba skysčiais, kuriuose nėra amoniako, tolueno, alkoholio ar acetono. Svarbu monitoriaus valymui nenaudoti šluostės, suvilgytos vandenyje su indų plovikliu ar panašiomis medžiagomis.

Kompiuterio pelėje taip pat yra nešvarumų. Lazerinės pelės atveju pakaks periodinio valymo specialiomis servetėlėmis. Kita vertus, lęšį reikia švelniai nuvalyti alkoholiu suvilgytu ausų krapštuku. Tuo tarpu pelės ratukui reikia nuimti ratuką dengiantį komponentą, o po to kruopščiai nuvalyti vidų tam skirta šluoste.

apleista darbo vieta

Telefonas, be abejo, yra pats antisanitariškiausias daiktas asmeninėje darbo vietoje. Gerbiamo Arizonos universiteto (JAV) mokslininkų atliktas tyrimas atskleidė, kad stulbinančioje 6,5 kvadratinio centimetro erdvėje telefone yra daugiau nei 25 000 bakterijų. Stebėtina, kad taip yra dėl telefonų valymo biuro nustatymuose aplaidumo. Pagal užterštumą labai atsilieka kompiuterio klaviatūra, o maždaug 27 procentai patikrintų klaviatūrų buvo pavojingai užterštos bakterijomis. Pažymėtina, kad stafilokokų šeimos bakterijos buvo aptiktos beveik 80 procentų klaviatūrų, o difteroidai buvo 72 procentuose, o mikrokokai – taip pat 72 procentuose.

Papildomas pavojus, į kurį reikia atsižvelgti, yra pati lentelė. Tyrimai rodo, kad jame yra stulbinančiai 100 kartų daugiau bakterijų nei ant virtuvės stalo. Daugelis darbuotojų yra įpratę skanauti užkandžius savo darbo vietose, todėl ant klaviatūrų ar stalų plyšiuose tarp popierių kaupiasi trupiniai, kurie yra ideali terpė daugintis bakterijoms, kurios netyčia palydi mus į darbo vietą ant drabužių, krepšių. , ir portfeliai. Be to, į kai kurias darbo vietas kasdien patenka didžiulis klientų ir suinteresuotųjų šalių antplūdis, todėl tarša dar labiau padidėja.

teigimu, darbo vietose vyrauja aplaidumas palaikyti švarą, dažnai kylantis dėl valytojoms taikomų draudimų neliesti darbuotojų stalų. Tačiau vienas iš veiksnių, prisidedančių prie šios problemos, yra ribotas tinkamų valymo įrankių prieinamumas. Nors rinkoje daugiausia siūlomi buitiniam valymui pritaikyti produktai, pastaruoju metu atsirado specializuotų įrankių, skirtų efektyviai palaikyti švarą darbo aplinkoje.

Įrankius, skirtus naudoti biure, taip pat galima naudoti sutvarkyti savo namų darbo vietą. Nors tiesa, kad bakterijų sukelta aplinka namuose nėra tokia pavojinga, šios priemonės vienodai veiksmingos valant elektroninius prietaisus, tokius kaip televizoriai ir telefonai.

Fortepijonas pranoksta kaip baldas, o…

Muzikos instrumentai, dažnai nepaisomi atliekant namų valymą, reikalauja kruopštaus dėmesio ir specializuotos priežiūros.

teigimu, egzistuoja specifinės muzikos instrumentų valymui skirtos priemonės, kurias patogiai galima įsigyti specializuotose muzikos instrumentų parduotuvėse. Tačiau jis primygtinai nerekomenduoja įsigyti minėtų įrankių. Vietoj to, norint patogiai valyti savo namus, pakanka švelnios sausos šluostės instrumentams, tokiems kaip gitaros, smuikai ir pianino klaviatūros. Valymo metu labai svarbu nenaudoti drėgmės, cheminių valiklių ar net kompiuterių servetėlių. Nenaudojami muzikos instrumentai turi būti saugiai laikomi tam skirtuose dėkluose, o fortepijonai turi būti apsaugoti audiniu, kad nesikauptų dulkės.

Eksperto nurodymu, viršutinis fortepijono paviršius turi būti prižiūrimas taip pat, kaip ir kitų kruopščiai apdirbtų medinių baldų – švelniai pašalinant visas dulkes ir retkarčiais nupoliruojant. Norint išvengti galimos žalos, klavišus reikia kruopščiai ir švelniai valyti. Patartina susilaikyti nuo bet kokio fortepijono (kaip ir kitų instrumentų) vidinio valymo, nes ši užduotis turėtų būti patikėta specialistui, kuris gali atlikti išsamų profilaktinį instrumento apžiūrą, įskaitant derinimą ar grojimą, jūsų sužadėtuvių metu.

Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.