Geg 5, 2022
222 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kavos šalis: Ruanda

Kavos šalis: Ruanda

Written by

Tankiai apgyvendintą ir neturinčią priėjimo prie jūros valstybę Ruandą rytų Afrikoje daugiausia sudaro kalnai ir plynaukštės į rytus nuo Riftinio slėnio. Klimatas šiltas, vasarą vyrauja sausasis sezonas.

Nuo siaubingo 1990-1994 m. pilietinio karo, kuriame, nepriklausomais vertinimais, žuvo daugiau kaip 500 000 žmonių, o šalis virto griuvėsiais ir visuomenė iširo, Ruanda nuėjo ilgą kelią. Per pilietinį karą Ruandos pajamos vienam asmeniui smuko iki 150 JAV dolerių, o 2017 m. jos siekė 700 JAV dolerių. Nuo 2000 m. Ruandos BVP kasmet augo po 8 % – tai viena sparčiausiai augančių ekonomikų pasaulyje, tačiau vis dar viena skurdžiausių. Šį ekonominį pagyvėjimą iš pradžių paskatino užsienio pagalba – 2006 m. pagalba sudarė ketvirtadalį BVP ir maždaug pusę vyriausybės biudžeto, o 2017 m. – atitinkamai 5 % ir 17 %. Nuo 2000 m. geresnės ūkių pajamos (75 % eksporto sudaro kava) užtikrino organišką augimą.

Daugiausia auginama arabica kava.

Daugiausia gaminama arabikos kavos. Informacija apie “Robusta” kavą nėra tokia tiksli kaip apie “Arabica”. Daugumoje izoliuotų regionų, kurių ribos daugiau ar mažiau apibrėžtos, yra gamybos svyravimų, kurie iškreipia statistinius duomenis.

Malonu žinoti

Ruanda yra neturinti priėjimo prie jūros šalis, kuriai kava vis dar yra labai svarbi prekė, kalbant apie eksporto pajamas. Po genocido gamyba sumažėjo beveik perpus. Dabartinės žemos kainos tikrai nepadės atkurti kavos auginimo. Kad kava pasiektų laivybos uostus, jai reikia mažiausiai dešimties dienų kelionės. Dėl šio brangaus transportavimo vietos kavos kainos tampa papildoma našta.

Po devintojo dešimtmečio kavos eksporto prekyba buvo visiškai privatizuota. Kavos eksportu užsiima tik kelios bendrovės, kurios stipriai konkuruoja tarpusavyje dėl pergamentinės kavos pirkimo iš “marchands” (vietinių prekybininkų) ir augintojų.

OCIR CAFE, kuri yra Ruandos vyriausybinė kavos institucija, išduoda eksporto licencijas ir kontroliuoja vietines ir eksporto kainas. Ji taip pat padeda ūkininkams agronomine pagalba.

Visa eksportuojama kava prieš eksportą turi būti saugoma OCIR sandėliuose. Eksporto kokybės klasifikavimą ir kavos išrinkimą atlieka OCIR, kuri eksportuotojui išduoda kokybės sertifikatą.

Dauguma augintojų yra smulkieji ūkininkai, kurie vyšnias perdirba savo kaimuose ir kavą eksportuotojui pristato pergamentuose.

Kaip ir Burundyje, Ruandos vyriausybė nustatė priemones, kuriomis siekiama padidinti visiškai plautos kavos gamybą, o ne pusiau plautos. Nuo 2016 m. ūkininkai turi pristatyti kavą į jiems priskirtą apskrities ir rajono plovimo stotį. Vyšnių kainą nustato vyriausybė.

Malonu žinoti

Daugelis Ruandą laiko ekonomikos augimo ir stabilumo pavyzdžiu – ji profiliuojasi kaip Afrikos Šveicarija. Ruandoje yra daugiau parlamento narių moterų nei vyrų.

Kritikai atkreipia dėmesį į jėgos valdymą ir opozicinių politinių partijų bauginimą.

Šalis turi labai mažai gamtinių išteklių, išskyrus kavą ir arbatą. Stengiamasi diversifikuoti gamybą į kitus produktus, pavyzdžiui, gėles.

Šviežių kavos pupelių galite užsisakyti su Cofmos prekiniu ženklu.

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Prekės

Comments are closed.