Bal 5, 2022
340 Views
Komentavimas išjungtas įraše Kavos šalis: Zambija

Kavos šalis: Zambija

Written by

Centrinėje Afrikoje esanti Zambija, neturinti išėjimo į jūrą, ribojasi su septyniomis šalimis. Joje vyrauja aukštos savanų plynaukštės, o pietuose teka Zambezės upė, kurios kulminacija – visame pasaulyje garsūs Viktorijos kriokliai.

Daugiausia žmonių gyvena centrinėje Copperbelto dalyje. Klimatas tropinis, lietingasis sezonas trunka nuo lapkričio iki gegužės. Žemės ūkis, kuriame dirba 70 proc. darbo jėgos, daugiausia skirtas pragyvenimui. Varis vis dar yra ekonomikos pagrindas, nors jo atsargos mažėja. Taip pat eksportuojamas švinas, cinkas, kobaltas, tabakas ir kava.

Tik arabica

Didžioji dalis Zambijos yra 4000 pėdų virš jūros lygio, o kai kurios kavos plotų teritorijos – dar aukščiau. Didžioji dauguma dirbamos žemės priklauso vietiniams Zambijos gyventojams kaip “bendroji” arba “patikėjimo žemė” – tik nedidelė jos dalis yra skirta komerciniam ūkininkavimui, o tai labai skiriasi nuo daugumos kaimyninių šalių. Zambijoje nėra jokio spaudimo žemei, nes tiek žemės, tiek vandens išteklių yra daugiau nei pakankamai palyginti nedideliam gyventojų skaičiui. Tiesą sakant, vyriausybė aktyviai skatina šiuo metu nepakankamai naudojamos žemės ūkio paskirties žemės perdavimą komerciniam ūkininkavimui, nors paprastai ji nuomojama (pratęsiama) 99 metams, o ne tiesiogiai priklauso nuosavybės teise.

Zambijoje auginama tik arabica kava, daugiausia tradicinė Rytų Afrikos Bourbon rūšis.

Kadangi Zambija vėlai įsitraukė į kavos pasaulį, šalis galėjo pritaikyti naujausią technologinę ir aplinkosaugos patirtį kavos pramonėje, todėl apdairiai naudoja vandenį, kompostuoja kavos minkštimą, biologiškai kontroliuoja kenkėjus, kai tai įmanoma, ir skatina visų formų biologinę įvairovę.

Apie bendradarbiavimą

Augintojų asociacija parduoda kavą savo nariams, organizuodama konkursus vietoje ir išankstinius pardavimus. Be to, nedideliam skaičiui narių, atitinkančių tam tikrus kriterijus, leista vykdyti nepriklausomą prekybą. Tačiau visą fizinį eksportą, įskaitant kokybės kontrolę, vykdo Augintojų asociacija, ir jis paprastai vyksta per Durbaną (Pietų Afrika), naudojant kelių ir geležinkelių transportą. Ateityje dėl geresnių geležinkelio paslaugų ir didėjančios gamybos šiaurėje bus dažniau naudojamasi Tanzanijos Dar Es Salaamo uostu.

Šviežių kavos pupelių galite užsisakyti su Cofmos prekiniu ženklu.

Article Tags:
· · · ·
Article Categories:
Prekės

Comments are closed.