Lap 11, 2022
71 Views
Komentavimas išjungtas įraše Maitinimo krūtimi privalumai

Maitinimo krūtimi privalumai

Written by

Prieš kiekvieną maitinimą rankas kruopščiai nusiplaukite su muilu ir šiltu vandeniu, paskui nušluostykite jas švariu, karšta laidyne išlygintu, specialiai rankoms šluostyti skirtu rankšluosčiu. Spenelius nuvalykite 2% boro rūgšties tirpalu. Užsiriškite 4 sluoksnių marlinę kaukę (arba marle) taip, kad ji uždengtų burną ir nosį.

Kai kūdikį maitinate krūtimi, maudykitės tik po dušu. Kaip išvengti krūtų uždegimo (mastito). Svarbiausia kruopščiai laikytis asmens higienos taisyklių. Mastitą dažniausiai sukelia stafilokokai, rečiau kitos bakterijos. Maitinant naujagimį, stafilokokai gali patekti į krūtį pro įtrūkusius spenelius iš jo nosies.

Kad speneliai netrūkinėtų, juos reikia pradėti grūdinti nėštumo metu, ypač antroje jo pusėje. Dažniausiai įtrūksta negrūdinti ir netaisyklingos formos (plokšti įsitraukę i vidų, maži arba per dideli) speneliai, kai kūdikis juos čiulpia labai ilgai arba per stipriai.

Paprastai jie sutrūkinėja vyresnėms kaip 40 metų moterims ir toms, kurių yra labai švelni oda. Be to, speneliai gali įskilti ir dėl blogos maitinimo technikos, kai kūdikis čiulpia tik spenelį, kartu neapžiodamas pigmentinio laukelio. Sutrūkinėjusius spenelius pabarstykite streptocido milteliais, patepkite briliantiniu žaliuoju. Netepkite sviestu ar kokiais kitais riebalais.

Pervargstant nuolat neišsimiegant, gali nusilpti organizmas ir greičiau prasidėti krūtų uždegimas. Kad taip nebūtų, laikykitės dienos režimo, valgykite daugiau šviežių daržovių, vaisių, varškės, pieno, sūrio, juodos duonos. Svarbu taisyklingai maitinti krūtimi ir laikytis kūdikio maitinimo režimo. Po kiekvieno maitinimo skirkite 10-15 min.

Oro vonioms. Nevaikščiokite be liemenėlės. Jeigu esate linkusios dažniau sirgti sloga arba blogai ir ilgai gyja nedideli odos įdrėskimai, apie tai pasakykite moterų konsultacijos gydytojui.

Pajutusios veržimą, tempimą, skausmą krūtyse, tuoj pat 20-30 min. Uždėkite pūslę su ledu (tinka ledai iš šaldytuvo šaldymo kameros). Kūdikį maitinkite toliau, taip pat laiku nutraukite pieną, bet išsikvieskite gydytoją iš moterų konsultacijos. Negalima pavėluoti, nes čia lemia ne dienos, bet valandos.

Maitinimo krūtimi privalumai. Motinos pieno naujagimiui reikia ne mažiau kaip gryno oro ir saulės. Joks kitas maistas, ypač 4-5 gyvenimo mėnesiais, nepakeičia motinos pieno. Jame yra visų augančiam organizmui reikalingų medžiagų, taip pat vitaminų, apsaugančių naujagimį nuo viduriavimo ir užkrečiamųjų ligų. Be to, jis yra tinkamos temperatūros, sterilus, nes iš krūties patenka tiesiog į mažylio burną.

Tik gimusio kūdikio virškinimo organai prisitaikę motinos pienui virškinti ir pasisavinti.

Žindydama kūdikį, motina ilgiau ir glaudžiau bendrauja su juo, dėl to abipusė meilė būna stipresnė ir patvaresnė.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.