Lap 13, 2022
20 Views
Komentavimas išjungtas įraše Žinokite sausas mišinys negali pakeisti motinos pieno

Žinokite sausas mišinys negali pakeisti motinos pieno

Written by

Žinokite sausas mišinys negali pakeisti motinos pieno. Vaikų nuo 1 iki 7 metų mityba. Racionalus maitinimas, laikantis higienos reikalavimų ir režimo, yra geros vaiko sveikatos, fizinio ir psichinio vystymosi laidas.

Netinkamai ir per gausiai maitinamas vaikas nutunka, blogai auga ir vystosi. Vyresnį kaip vienerių metų vaiką maitinkite 4 kartus per dieną. Tačiau, jeigu jis valgo mažai, iki 1,5 metų galite maitinti 5 kartus. Vienerių metų vaikui duokite pagraužti džiovinto pyrago ir juodos duonos, riestainių. Sausainių geriau neduokite, nes dalis jų kepami su soda, kuri mažina apetitą.

Labai svarbu tinkamai pakeisti vienus produktus kitais. Mėsą blogiausiu atveju galima pakeisti žuvimi arba varške (tik ne įvairiomis košėmis), o pieną ir kefyrą-kondensuotu pienu.

Stenkitės, kad tas pats produktas per savaitę nesikartotų daugiau kaip 2 kartus. Tyrimais įrodyta, jog vaiko organizmui per parą reikia įvairaus maisto. Pavyzdžiui, jei pusryčiams vaikas valgė košę, tai vakarienei paruoškite daržovių patiekalą. Rytą, vaikui atsikėlus, labai suintensyvėja medžiagų apykaita, organizmui reikia daug maisto medžiagų. Dėl to pusryčiams duokite 2 patiekalus, pavyzdžiui, kruopų, daržovių košės ar varškės, kiaušinį, o antram patiekalui pieno ar arbatos su pienu, duonos su sviestu ir sūriu.

Pietūs turi būti iš trijų patiekalų. Pirmasis patiekalas – mėsos, žuvies, daržovių sriubos, nuo kurių intensyviau išsiskiria skrandžio sultys, dėl to maistas geriau pasisavinamas. Sriubos – patiekalas, todėl jų duokite nedaug. Be to, nepatartina dažnai duoti pieniškos sriubos, nes pienas neskatina skrandžio sulčių išsiskyrimo ir vaikai nenoriai valgo antrąjį patiekalą. Kai vaikas, suvalgęs sriubą, nebenori valgyti antrojo patiekalo, šis sumaišomas su sriuba.

Negalima vietoj sriubos duoti antrąjį patiekalą, o vietoj antrojo – sriubą. Apetitui pagerinti prieš pietus duokite nedaug įvairių salotų, mišrainės, pomidorų, kopūstų. Daržoves sutarkuokite smulkia plastmasine tarka ir paskaninkite saulėgrąžų aliejumi, druska. Ridikėlių, česnakų, svogūnų duokite nedaug, kartu su kitomis daržovėmis. Krienai, garstyčios vaikams nepatartini. Iš prieskonių jiems tinka krapai, petražolės.

Pagrindinis pietų patiekalas – antrasis. Jis turi būti gaminamas iš mėsos, žuvies, varškės, daržovių, kruopų. Tai – mėsos kukuliai, garuose troškinti kotletai, virta, neriebi, du kartus malta mėsa. Per pietus vaikui duokite juodos duonos.

Trečiasis patiekalas turi būti saldus – geriausiai švieži vaisiai, uogos, jų kompotai, kisieliai. Vaikams, kuriems dažnai užkietėja viduriai, naudinga duoti slyvų su sirupu.

Pavakariams geriausiai tinka kefyras, pienas arba arbata su pienu ir bandelė, sausainis, meduolis. Labai gerai – uogos, vaisiai.

Vakarienė, kuri duodama 1,5-2 val. prieš miegą, turi susidėti iš dviejų patiekalų. Pirmajam patiekalui tinka varškė, kiaušinis, kruopų košė, antrajam – pienas, kefyras, mažiau tinka kisielius. Vakarienei nepatartina mėsa, žuvis, patiekalai su žirneliais ir pupelėmis.

Sekite Mus
Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.