Lie 4, 2023
144 Views
Komentavimas išjungtas įraše Stebėjimų duomenys gėlininkui yra nepaprastai svarbi medžiaga

Stebėjimų duomenys gėlininkui yra nepaprastai svarbi medžiaga

Written by

Nepamirškime vesti visų augalų stebėjimų žurnalo. Po keleto metų paaiškės daug įdomių dalykų, pavyzdžiui: kiek metų iš eilės augalai gali augti vienoje vietoje, neišnykdami ir neprarasdami dekoratyvumo, ar mūsų pasodinti laukiniai augalai, labai smarkiai daugindamiesi, užgožia visą alpinariumo plotą ar kitą gėlyną, ar dekoratyvesni už natūraliai pievose bei miškuose augančius bei panašiai.

Gėlininkui pravartu savo stebėjimus rašyti specialiame žurnale, kur eilės tvarka surašomi visi turimi augalai. Būtina užrašyti įsigijimo datą ir iš kur gauta. Tame pačiame sąsiuvinyje žymimi pirmų augimo metų fenologiniai duomenys. Be to, kiekvieną augalą pravartu aprašyti atskiroje kortelėje arba paskirti atskirą lapą kitame žurnale, kuriame registruosite daugelio metų augalo stebėjimus.

Stebėjimų duomenys gėlininkui yra nepaprastai svarbi medžiaga praktiniam darbui. Kiekvieną augalų rūšį, ypač turint jų daug, galima gėlyne etiketuoti, t. y. prie jų pridėti etiketes su augalo pavadinimu. Etiketės turėtų būti paslėptos po lapais, kad nesimatytų. Jos padės tiksliai viską žinoti apie pasodintus augalus, įsidėmėti jų teisingus pavadinimus. Galima pasidaryti gėlyno planą. Tokiame plane sužymėjus daugiamečius augalus, dar žiemą galima suplanuoti, ką savo ir kur sodinti.

Fenologiniams stebėjimams atlikti stebėjimų žurnale ar kortelėje reikia subraižyti kiekvienai rūšiai po 1 puslapį. I-oje dalyje aprašykite patį augalą, II-oje fenologines fazes. Kero skersmuo, aukštis, stiebų skaičius įvertinami augalui išsivysčius, dažniausia žydint. Vegetacijos pradžia yra tada, kai pavasarį gėlės pradeda želti, pasirodo iš žemės pirmieji lapai ar pradeda sprogti pumpurai. Butonizacijos fazės pradžią pažymime, kai pamatome formuojantis kai prasižiedpumpurius, žydėjimo pradžią skleidžia pirmieji žiedai ar ketvirtadalis visų augalų.

Masinio žydėjimo metu yra išsiskleidę dauguma visų žiedų. Žydėjimo pabaigoje bežydi tik keletas. Vaisių sunokimo pradžia pažymime datą, kai subręsta pirmieji vaisiai, nes dauguma augalų sėklas brandina palaipsniui. Būtinai pažymėkime, kada surinkome sėklas, kada augalas nunyksta, ar to priežastis yra šalnos. Apskaičiuokime augalo vegetacijos trukmę, t. y. dienų skaičių nuo vegetacijos pradžios iki vegetacijos pabaigos, taip pat kiek dienų truko žydėjimas.

Article Categories:
Gėlės

Comments are closed.