Kov 3, 2020
100 Views
Komentavimas išjungtas įraše KAS YRA AŠAROS IR KODĖL ŽMONES VERKIA?

KAS YRA AŠAROS IR KODĖL ŽMONES VERKIA?

Written by

Ašaros yra skystis, saugantis akies obuolį nuo išdžiuvimo. Tai būtina todėl, kad priešakinė iškili ir skaidri akies obuolio apvalkalo dalis, vadinama ragena, džiūdama nepasidarytų apsiblaususi. Ašaras gamina ašarinės liaukos. Pagrindinė ašarinė liauka yra smilkininėje viršutinio voko raukšlės dalyje; be to, gleivėtame voko apvalkale yra dar kelios mažos ašarinės liaukelės. Vokai, dengiantys akies obuolį, išsklaido ašaras visame jo paviršiuje, o ašarų perteklius ašariniu kanalėliu nuteka į nosiaskylę.

Ašaros susideda iš vandens, kuriame yra nedidelis kiekis įvairių ištirpusių druskų, daugiausia valgomosios druskos, be to, jose yra organinis junginys lizocimas, naikinantis bakterijas. Vidutiniškai ašarinės liaukos išskiria 7 kubinius centimetrus ašarų per dieną. Atsiradus dideliam kiekiui ašarų, jos nebegali nutekėti ašarų kanalėliais ir ima riedėti vokais laukan, — tai vadiname verkimu.

Žmogus verkia nuo mechaninio arba cheminio suerzinimo, pavyzdžiui, šapeliui arba mašalui patekus į akį, nuo gailaus svogūno kvapo. Verkiama ir nuo smarkaus susijaudinimo, pavyzdžiui, iš nevilties ir sielvarto, rečiau iš džiaugsmo arba pykčio. Tai rodo, kad žmogaus pergyvenami jausmai atsispindi viso organizmo veikloje.

Sekite Mus
Article Categories:
Įdomybės

Comments are closed.