Lap 17, 2022
79 Views
Komentavimas išjungtas įraše Organizmui būtini ir angliavandeniai

Organizmui būtini ir angliavandeniai

Written by

Organizmui būtini ir angliavandeniai. Daug jų yra miltiniuose patiekaluose. Nepaisant to, venkite smulkiai maltų miltų duonos, košių, nes nuo jų gali užkietėti viduriai. Kad jie neužkietėtų, valgykite rupiai maltų miltų duoną (,,Rugelį”), rytą išgerkite stiklinę šalto pieno ir po to užvalgykite žalių daržovių arba vaisių. Taigi per parą suvalgykite apie 200 g juodos duonos ir tiek pat pyrago gaminių, apie 40 g kruopų ir ne daugiau kaip 20 g miltų su kitais patiekalais.

Vaisiuose, daržovėse yra daug organizmui reikalingų mineralinių medžiagų ir vitaminų. Todėl kuo daugiau valgykite šviežių uogų, vaisių, daržovių, gerkite namuose gamintų, nekonservuotų vaisių sulčių.

Trūkstant natūralių vitaminų, vartokite vitaminų rinkinius. Geriausiai tinka ,,Hendevit” po 1 žirnelį 2-3 kartus per dieną.

Jeigu kankina troškulys, gerkite sultis, silpną natūralią arbatą arba arbatą su uogiene, silpnai mineralizuotus vandenis -,,Birute”, Likenus”, Vytautą”. Kai gersite mineralinį vandenį, prieš tai šaukšteliu gerai išmaišykite, nes nuo angliarūgštės gali pūsti skrandį. Venkite gazuoto vandens, kuris stipriau negu mineraliniai vandenys pučia skrandį.

Kai nėštumo eiga esti normali, skysčių per parą išgerkite ne daugiau kaip litrą. Jeigu pakilo kraujospūdis, atsirado patinimų, tai skysčių, įskaitant ir sriubas, per parą suvartokite ne daugiau kaip 700-800 ml.

Negerkite jokių alkoholinių gėrimų (alaus, kokteilių, vyno ir kt.). Be gydytojo leidimo nevartokite jokių vaistų.

Maitinančios motinos režimas. Dienotvarkę (režimą) organizuokite taip, kad per parą galėtute išmiegoti ne mažiau kaip 9 val., kasdien tuo pačiu laiku valgykite ir nors 2-3 val. pasivaikščiokite gryname ore ir saulėje. Nuolat sielojantis, pervargstant krūtyse sumažėja pieno.

Žinokite, kad pirmais mėnesiais po gimdymo jums kenkia sunkūs darbai. Galite tik išvirti pietus, nuvalyti dulkes, sutvarkyti kambarius.

Higiena. Po gimdymo ypač kruopščiai laikykitės asmens higienos taisyklių. Tuomet apsaugosite kūdikį ir save nuo įvairių ligų.

Dažnai keiskite apatinius ir lovos baltinius. Nedėvėkite jokių drabužių iš sintetinių (nailono, kaprono) ir kitų, blogai sugeriančių prakaitą, medžiagų. Nelieskite krūtų ir spenelių neplautomis rankomis.

Išsiskuskite pažastų plaukus. Dažnai maudykitės po dušu. Švariai su muilu ir šiltu vandeniu išplautomis rankomis rytą ir vakare kambario temperatūros vandeniu su ,,Vaikų” muilu nuplaukite krūtis, nušluostykite jas frotiniu (gauruotu) ar šiaip gerai drėgmę sugeriančiu, specialiai šiam tikslui skirtu šiurkštesniu rankšluosčiu.

Rankšluosčius keiskite kas 3-4 dienos. Juos išvirinkite, išlyginkite karšta laidyne. Nusiplovusios krūtis, užsidėkite švarią liemenėlę, atitinkančią krūtų dydį (liemenėlė krūtis turi tik prilaikyti, bet neveržti).

Nuplautus plokščius ar įtrauktus spenelius atsargiai patempkite su pirštuose laikomu švarios (geriau sterilios) marlės gabaliuku. Be gydytojo leidimo spenelių nemasažuokite.

Jeigu ant spenelių atsirado pridžiūvusių pieno plėvelių, negramdykite jų, o uždėkite steriliu vazelinu (gaunamu vaistinėse) arba saulėgrąžų aliejumi suvilgytą marlės gabaliuką. Plėvelei atmirkus, spenelius atsargiai nuvalykite. Valant svarbu nepažeisti švelnios spenelių odos.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.