Gru 6, 2022
134 Views
Komentavimas išjungtas įraše Praturtėja vaikų žodžių atsarga

Praturtėja vaikų žodžių atsarga

Written by

Praturtėja vaikų žodžių atsarga. Trečių metų pabaigoje žino iki 300 žodžių, suaugusiesiems užduoda be galo daug klausimų: ,,kas čia?”. Atsimena trumpus ir nesudėtingus eilėraščius ir mielai deklamuoja. 2-3 metų vaikai per parą miega 13-15 val.

Vaikai nuo 1 iki 3 metų. Šiuo laikotarpiu sparčiai progresuoja ir fizinis, ir psichinis vaiko pajėgumas. Pirmų metų pabaigoje vos galėjęs žengti žingsnį, antrais metais vaikas gerai vaikščioja, o trečiais net vikriai bėgioja. Labai ištobulėja judesių koordinacija.

Vaikas rankomis atlieka gana tikslius judesius, pradeda paišyti brūkšniais ir lenktomis linijomis. Mėgsta savo vienmečių draugiją, žaidžia įvairius žaidimus, pradeda žaisti sviediniu, mielai vykdo suaugusiųjų reikalavimus. Paveikslėliuose pradeda atpažinti daiktus, pažįsta spalvas.

Šiuo laikotarpiu formuojasi vaiko charakteris. Jis išmoksta daug žodžių, pažįsta aplinką, užsimezga savotiški santykiai su draugais ir namiškiais. Todėl ypač didelis dėmesys skirtinas tinkamam auklėjimui ir higieninių įgūdžių formavimui.

Kas šiuo laikotarpiu užsimezga teigiamo, tas ateityje duoda gerus vaisius. Ir priešingai, neigiami charakterio bruožai, susiformavę ankstyvoje vaikystėje ir laiku nepašalinti, gali turėti lemiamą vaidmenį jo gyvenime.

Vaikai nuo 3 iki 7 metų. Jų fizinis ir psichinis vystymasis tobulėja. Vaikai pradeda kalbėti sakiniais, išryškėja jų smalsumas, jie nuolat klausinėja: ,,o kodėl?”.

Ikimokykliniame amžiuje išryškėja saviti charakterio bruožai. Vaikai nuolat jaučia poreikį gyventi kolektyve, bendrauti, žaisti su bendraamžiais. Dabar daugelis vaikų dar prieš mokyklą išmoksta skaityti, o kai kurie – rašyti.

Vaikai nuo 7 iki 15 metų. Tai mokyklinio amžiaus laikotarpis. Jo metu tobulėja vaikų fizinis ir psichinis vystymasis, formuojasi individualūs charakterio bruožai. Čia didelis vaidmuo tenka ir mokyklai, ir šeimai. Be abejo, norint išauginti jaunąją kartą komunistinės moralės principais, šeima turi palaikyti glaudų kontaktą su mokykla.

Šiuo laikotarpiu vaikai valgo viską, ką ir suaugusieji. Svarbu, kad maiste būtų pakankamai baltymų, ne per daug angliavandenių, daugiau daržovių, vaisių. Vaikai valgo 4 kartus, miega 9-10 val. per parą. Mokyklinio amžiaus vaikai lauke turi būti ne mažiau kaip 3-4 val. per dieną, o vasarą – visą dieną. Jie turi judėti, žaisti, atlikti kai kuriuos namų ruošos darbus.

Svarbu, kad jie nuolat turėtų konkrečias užduotis. Jei šeimoje yra keli vaikai, tai tarp jų tikslinga darbą paskirstyti, pavyzdžiui, kad vienas visuomet tvarkytų kambarius, šluostytų grindis, kitas virtuvę, išplautų indus. Taip jie bus pratinami prie darbo, padės tėvams.

Article Categories:
Sveikata

Comments are closed.